Samsung Galaxy J7 İncelemesi

Samsung-Galaxy-J7

Herkese merhaba bugün Samsung Galaxy J7 İncelemesi karşınızdayım. Sizler ile beraber Samsung Galaxy J7 İncelemesi yapacağız. İlginç bir ürün. Aslında fiyat bir performans ürün dene bilir bu ürüne. Tabii bunu inceleme sonununda tekrar konuşacağız. Hemen tasarımından başlayalım cihazın.
Samsungun orta sekmen türlü olan cihaz fiyatı da o seviyelerde. Özellikleri de o yönde açıkçası benimde çok hoşuma giden bir cihazdır. Hemen tasarım özelliklerinden başlayalım.


Samsung Galaxy J7 Tek hat Özellikleri.

  • Ekran Boyutu 5.5 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü 720×1280 (HD) Pixel.
  • Piksel Yoğunluğu 267 PPI.
  • Ekran Teknolojisi Super AMOLED.
  • Ekran Özellikleri Multi Touch.
  • Dokunmatik Türü Kapasitif Ekran.
  • Renk Sayısı 16 Milyon.
  • Ekran / Gövde Oranı 69.62 %

Cihazın arka kısmına gelecek olursak açılabilir bir kapağa sahip. Pil değiştirebilir pile sahip en güzel özelliği. Bataryadan bahsetmişken onu en son detaylı konuşacağız ama 3 binlik mAh bataryaya sahip (PİL) gücüne sahip. Evet cihazın en olumsuz özelliklerinden biri. Bu 1100 liralık cihaz ve bildirim ışığı bulunmuyor. Ben bildirim ışığını arayan bir insanım belki bu yüzden bana bu kadar battı. Ben titreşim ya da bildirim sesi kullanmam tamamen bildirim ışığına göre yaşıyorum açıkçası bu seviyelerde bir telefonda bu özellik olmaması beni biraz üzdü diyebilirim. Samsung Galaxy J7 çerçeveleri biraz kalın bahsedecek olursak o çok hoşuma gitmedi ama çok büyük bir kalınlık değil bu rahatsız edici derecelerde değil. Ama A8’in inceliğine de sahip değil. Arada tabii ki de büyük bir fiyat farkı var. J serisinin en güzel özelliklerinden birisi tabii ki de ön kamerada flaş olması gerçekten muhteşem selfie çekebiliyorsunuz. Arka kamera 13, önde 5 megapiksel. Telefon kullanımında takılma kasma kesinlikle olmuyor. En ufak bir takma kasılma görünmüyor.

Çerçevenin biraz kalın olduğundan biraz bahsetmiştim. Aslında kalın görünmüş olsa da o kadar kalın değil. Microsd kart desteği mevcuttur. 16 GB dahili hafızası mevcuttur. 120 GB kadar arttırabilirsiniz. 1.5 GB ram’e sahiptir. Samsung genelde bunu yapıyor. Orta sekmen telefonlarında 2 değil de 1.5 GB kullanıyor. Evet cihaz bu şekilde arkadaşlar. İncelememizi istediğiniz farklı modeller var ise yorumlara yazabilirsiniz. Başka bir incelememizde görüşmek üzere Hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir