Tilki İle Kurt Masalı

Tilki İle Kurt Masali
Tilki İle Kurt Masalı

Uzun zaman önce, bir tilki kurt olmayı istemiş. Kurnaz tilki çok aç gözlüymüş. – Hımm. Şu kurtlar çok şanslı. Karınlarını koskoca koyun ve kuzularla doyuruyorlar. Peki ya ben?  Ben ise şu cılız tavuklarla, kart horozla yetiniyorum. En iyisi kurttan ders alıp onun gibi olmak. Evet ben de bir kurt olmalıyım, diye düşünmüş. Böylece ihtiyar tilki, ağaran saçlarına bakmayıp kurt olmaya karar vermiş. Kurdun yanına gitmiş. – Merhaba sevgili dostum. Beni üzen bir derdim var.  Bana ancak sen yardım edebilirsin, deyince kurt merakla, – Elimden geleni yaparım. İyi ama senin ne derdin olabilir ki? Tilki: – Daha ne olsun, her gün gizlice köylere giriyorum.

Korka korka avladığım birkaç cılız tavuğu yiyorum. Fakat artık bıktım. Ben de senin gibi güçlü olup sürülere saldırmak istiyorum. Karnımı kocaman, taze koyun ve kuzu etiyle doyurmak istiyorum, demiş. – İyi ama benden ne istiyorsun, diye sormuş kurt. Tilki: – Sen çok tecrübelisin. Benim öğretmenim olup bildiklerini bana öğretebilirsin, demiş. Kurt, tilkinin istediğini yerine getireceğini söylemiş. Üstelik ona, yeni ölen kardeşinin postunu vermiş. Tilki postu giyince tıpkı bir kurda benzemiş. Kurt, günlerce tilkiye ders vermiş. Birkaç gün sonra tilki avlanmaya hazır hale gelmiş. Kurda çok teşekkür edip onun yanından uzaklaşmış. Tilki bir de ne görsün. Karşısında büyük bir koyun sürüsü yaklaşıyor.

Hemen saldırmış sürüye. Tıpkı bir kurt gibi cesur ve güçlü görünüyormuş. Çoban bile sürüye bir kurt sürüsünün saldırdığını düşünmüş. Çoban köpeği, koyunlar ve çoban köye doğru kaçmışlar. Bir kuzucuk da kurt için bırakılmış. Tilki, kurt postu içindeyken gerçek kimliğini unutmuş. Tıpkı bir kurt gibi atlamış kuzunun üzerine. İşte tam bu sırada bir horoz ötmeye başlamış. Horozun sesini duyan tilkinin gözleri parlamış. Ağzı sulanmaya başlamış. Üzerindeki kurt postunu atarak, oradan uzaklaşmış. Doğruca horozu yakalamaya gitmiş. Tilki, yaptığı yanlışı anlamış. Horozu iştahla yerken kendi kendine şöyle demiş: – Immm. Çok lezzetli. Bir daha halimden şikayetçi olmayacağım. Başkası gibi davranmayacağım. Yaşasın! Tilki olmak çok güzel!

Tilki İle Kurt | Kurt Masalı|Kısa Hikayeler ||Çocuk Masalları Kısa | Çocuk Masalları | Çocuk Hikayeleri Kısa|Çocuk HikayeleriKısa Çocuk Hikayeleri
Masal| Masal Oku | Hikayeler | Hikaye Oku

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir