Ev / Çocuk Hikayeleri Kısa / Yalancı Çoban Masalı

Yalancı Çoban Masalı

Yalanci coban Masali


Bir zamanlar köy koyunlarına bakan bir çoban varmış, bu çoban sıkıldığında, kendini eğlendirmek için büyük bir nefes almış ve çok yüksek sesle, “Kurt! Kurt! Kurt koyunu kovalıyor!” diye bağırmış.

Köylüler, çobana yardım etmek için tepeden aşağı koşmaya başlamışlar. Ama tepenin zirvesine vardıklarında kurt yokmuş. Çocuk öfkeli köylülere bakarak  gülmüş.

“Korkmayın kurt yok şaka yaptım sizlere demiş çoban,” köylüler, “kurt yokken!” Tepeden aşağı koşarak geldik demiş ve gitmişler.

Daha sonra çocuk tekrar seslendi, “Kurt! Kurt! Kurt koyunu kovalıyor!”  Yaramaz çoban yüzünden, köylüler çobana  yardım etmek için tekrar tepeye doğru koştu.

Köylüler hiç kurt görmediklerinde sert bir şekilde söylendiğinde, “Gerçekten korktuğunda kimse sana inanmayacak!” Diye bağırdı.

Ama çocuk sadece sırıttı ve onların bir kez daha tepeden aşağıya doğru gidişlerini seyretti.

Daha sonra sürüsünün yanında gezen gerçek bir kurt gördü. Çoban, ayağa fırladı ve olabildiğince yüksek sesle “Kurt! Kurt!” Diye bağırdı.

Fakat köylüler, onları tekrar kandırmaya çalıştığını düşündüler ve bu yüzden gelmediler.

Gün batımında, çobanın neden koyunlarıyla köye geri dönmediğini merak eden herkes çobanı bulmak için tepeye çıktılar. Onu ağlayarak buldular.

“Burada gerçekten bir kurt vardı! Kuzular dağıldı! Ben ” Kurt! ” diye bağırdım. Neden gelmediniz?”

Yaşlı bir adam, köye geri yürüdüklerinde çocuğu rahatlatmaya çalıştı.

“Sabah kaybolan koyunları aramanıza yardımcı olacağız.” dedi ve kolunu çobanın başına koydu,

“Kimse doğruyu söylediğinde bile yalancı çobana  inanmıyor!”

Yalancı Çoban Masalını beğendiniz mi? Bir sonra ki Aslan ve Fare Masalını okuyabilirsiniz.

Sitemizin daha gelişmesi ve faydalı olması için "YORUMLAR" kısmına düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Hemen alt köşedeki "SOSYAL İCON" seçenekleri ile bizi paylaşarak bizlere ödül vermeye ne dersiniz? 🙂

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Gunes-nerede-

Güneş Nerede?

Gunes-nerede- Bir varmış, bir yokmuş zamanın birinde yüksek bir kulede bir kız yaşarmış. Bu kızın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir