Allah Kulundan Vazgeçmez Hikâyesi

Allah Kulundan Vazgeçmez

Abone Ol google news
Allah Kulundan Vazgeçmez
Allah Kulundan Vazgeçmez

Allah’ın Kullarından Vazgeçmeyeceği Kıssadan Hisse Hikaye

Zünnun-ı Mısri’nin şöyle dediği rivayet etmiştir: -Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil Nehri’nin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken bir de baktım ki,  görülmemiş şekilde büyük bir akrep  bana doğru geliyor.Çok korkmuştum. Beni onun şerrinden koruması için Cenab-ı Hakk’a sığındım. Akrep nehre geldiğinde sudan büyük bir kurbağa çıkıp, akrebe doğru geldi.

Akrep kurbağanın sırtına binip, suyun üzerinde yüzüp gittiler. Bu bana çok şaşırtıcı gelmişti. Ben de onları nehrin kenarında takip ettim. Nehrin karşı yakasına geçtiklerinde akrep kurbağayı bırakıp; dalları büyük, gölgesi çok olan bir ağacın yanına gitti. Bir de baktım ki ağacın altında Allah‘a asi bir genç mışıl, mışıl uyuyor. Kendi kendime ” la havle vela kuvvete illa billa. Bu akrep nehrin ötesinden buraya kadar, bu genci sokmak için geldi.” dedim ve içimden, akrep gence yaklaştığı zaman hemen akrebi öldürmeye karar verdim. Akrebe yakın bir yerde durdum, bir de baktım ki karşıdan büyük bir yılan genci öldürmek için gence doğru geliyordu.

Bu sırada akrep yılanın üzerine hücum etti ve başını sokmaya başladı. Akrep yılanın ölmesine kadar başını sokmaya devam etti. Yılan öldükten sonra akrep nehre döndü. Kurbağada onu orda bekliyordu. Akrep tekrar kurbağaya binip nehrin öte yakasına geçti. Bende arkalarında baka kaldım. Sonra gencin yanına geldim. O hala uyuyordu. Akabinde baş ucunda kendi kendime şöyle dedim:

–  ” Ey uyuyan genç! Allah seni sen hakketmesen de karanlığın içindeki her türlü kötülükten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarına çok merhametlidir” dedi. Genç benim bu sözlerim üzerine uyandı ve başından geçen olayları kendisine anlattım. Genç hemen tövbe etti. Bütün yapmış olduğu kötü davranışlardan vazgeçip iyilerden oldu ve ölünceye kadar da hayatı böyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Beni Arzu Eden Bana Kavuşur
Beni Arzu Eden Bana Kavuşur Hikâyesi
Fikir Ona Derler Kıssadan Hisse
Fikir Ona Derler Hikayesi
Otuz Yıllık Ekmek
Otuz Yıllık Ekmek Hikayesi
Harun Reşit Ve Behlül Dana Kıssadan Hisse
Harun Reşit Ve Behlül Dana Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.