1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Altın Yumurtlayan Kaz

Altın Yumurtlayan Kaz
Altın Yumurtlayan Kaz

Çiftçinin Sihirli Kazı Masalı

Bir zamanlar, şanslı bir çiftçinin sihirli bir kazı varmış. Bu kaz çok güzel olmasının yanı sıra, her gün altından bir yumurta yumurtlarmış.

Çiftçi yumurtayı pazara götürür, hemen satar, bir sürü para kazanırmış. Çok geçmeden çok para kazanmış, zengin bir adam olmuş.

Olmuş olmasına ama bir yandan da, ”Günde bir yumurta az mı?” diye düşünmeye başlamış. Daha çok para kazanmak, daha kısa sürede daha zengin olmak istiyormuş.

Bir gün yine altınlarını sayarken, aklına bir fikir gelmiş. Kazı kesip karnını açarsa, günde bir yumurta yerine kazın karnındaki tüm yumurtaların sahibi olacağını düşünmeye başlamış.

Hemen bıçağı almış, kazı ikiye ayırmış. Tabii ki kazın karnı boşmuş. Altın yumurtlayan kazını boşu boşuna kesmiş, gelecekteki yumurtalardan da olmuş.

İlgili Makaleler

Kıssadan Hisse:

Sahip olduğunu zenginliğin farkına varmayıp değerini bilmeyenler, daha fazlasını isteyenler, ellerindeki zenginlikten de olabilirler.

Hayvan HikayeleriMasal KitabıDeğişik Masallar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
2 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu