Anne Köpek Hikayesi

Anne Köpek Masalı

Abone Ol google news

Anne köpek masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde bir anne köpek varmış. Bu anne köpek, henüz yavruları karnındayken ve doğmalarına çok az bir süre kalmışken bir kaza sonucu kulübesi yanmış ve evsiz kalmış. Yavruları için temiz ve geniş bir kulübede doğurarak onları en güzel şekilde büyütmek isteyen ve haline çok üzülen bu anne köpek, günler boyu yavruları için sığınacak bir yer aramış ancak hiç temiz bir yer bulamamış, hatta içini temizleyip kalabileceği bir kulübe bile bulamamış.

 

Anne Köpek Masalı
Anne Köpek Masalı

Ne yapacağını bilemeyen anne köpek, son çare çok sevdiği arkadaşı köpeğin kulübesine gidip ondan yardım istemeye karar vermiş. Bu köpek de çok iyi niyetli, yardımsever ve arkadaşını çok seven bir dişi köpekmiş. Anne köpek arkadaşının yanına gidip olanları anlatıp ondan yardım isteyince, hiç düşünmeden anne köpeğe kendi kulübesinde kalıp yavrularını doğurmasını ve yavruları en azından biraz büyüyene kadar burada kalabileceğini söylemiş.

Bunu duyan anne köpek çok sevinmiş ve çok teşekkür etmiş. Arkadaşı kulübeyi boşaltmış ve uzak bir köydeki arkadaşına misafir olarak gidip orada kalarak anne köpek bu zor durumdan kurtulana kadar ona yardım etmek için yola çıkmış. Anne köpek tertemiz ve geniş bu kulübede yavrularını dünyaya getirmiş ve yavrularını güzelce besleyip onlar hasta olmadan çok güzel bir şekilde yavrularını büyütmeye başlamış.

Anne köpeğin arkadaşı artık yavruların büyüdüğünü tahmin edip misafir olarak gittiği insanları da daha fazla mağdur edip muhtaç olmamak için kulübesine geri dönmüş. Anne köpek arkadaşını gelirken görünce hemen koşa koşa yanına gitmiş ve ona yavrularını gösterip;

-Sana çok teşekkür ederim. Baksana hepsi kocaman olmaya başladı ve hepsi çok sağlıklı. Sen bize kulübeni açmasaydın belki de yavrularım şimdi hayatta olamayacaktı.

Diyerek ona binlerce kez teşekkür etmiş ve yavrularını da alıp kendileri için yeni bir yuva kurmak ve çok güzel bir kulübeye sahip olmak için yola çıkmışlar. Anne ve yavruları, günlerce mücadele edip kendileri için çok güzel bir kulübe yapmışlar ve mutlu mesut yaşamaya başlamışlar.

Bir gün dişi köpek, evini zorba köpeklerin gelip elinden alması sebebiyle evsiz kalmış. Dımdızlak ortada kalan dişi köpek ne yapacağını bilememiş ve onun da aklına anne köpek gelmiş. Hemen anne köpeğin yanına gitmiş ve durumu anlatmış. Bunu duyan anne köpek, onun kendisini en zor gününde bile yalnız bırakmayıp yardım ettiği için zaten bu borcunu ödemek istiyormuş.

Hemen ona evini açmış ama onun birlikte yaşayarak kendini kötü hissetmemesi için artık büyüyüp kocaman olan yavrularına, dişi köpek için ona bir ev yapmalarını istemiş. Anne köpeğin yavruları da dişi köpeğin kendileri için ne kadar fedakarlık yaptığını bildikleri için hemen onun için kendilerine yakın bir eve çok güzel bir ev yapmışlar ve birlikte mutlu mesut yaşamışlar.

Anne Köpek Masalı
Anne Köpek Masalı

Anne Köpek Masalının Konusu Nedir?

Anne Köpek masalının konusu, zor durumda olan anne köpeğe yardım edip onu zor durumdan kurtaran dişi köpeğin, kendisinin de zor duruma düştüğünde anne köpek tarafından hemen yardım görmesidir.

Anne Köpek Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Anne Köpek masalı ana fikri, dostlarımızın yardıma ihtiyaç duyduğu zamanlarda onlara yardım etmek ve böyle yaparak onlardan da destek görebilmektir.

Anne Köpek Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Bu masaldan, yardımsever ve iyi bir dost olmanın ne kadar önemli olduğu dersini çıkartabiliriz.


Benzer İçerikler

Andre İle Aslan
Andre İle Aslan Hikayesi
Obur Balina Masalı
Obur Balina Hikayesi
Kanguru Hopidik Masalı
Kanguru Hopidik Hikayesi
Koca Nine İle Tilki
Koca Nine İle Tilki Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.