1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Aslan Eşek ve Tilki

Aslan Eşek ve Tilki
Aslan Eşek ve Tilki

Aslan Payı Masalı

Not: Bu Masalda Ölüm ve Şiddet Yer Almaktadır.

Bir aslan, bir eşek ve bir tilki beraberce bir av partisi düzenledi ve heyecanlı bir kovalamacadan sonra büyük bir geyiği öldürdüler .

Hepsi, bilhassa aslan çok acıkmıştı. Aslan, Buraya gel, eşek arkadaş, diye kükredi. Ganimeti böl, yoksa açlıktan ölmek üzereyim.

Eşek, geyiği üç eşit parçaya bölmek üzereydi ki, aslan kükreyerek üzerine saldırdı ve bir pençe ile onun işini bitirdi.

Daha sonra tilkiye döndü ve, bakalım, sen bu geyiği iki parçaya nasıl böleceksin? dedi. Zavallı eşeğin leşine bir göz atan tilki, hayvanlar kralına “aslan payını ayırdı ve kendisi için de sadece küçücük bir parça bıraktı.

İlgili Makaleler

Aslan, bu bölüştürmeyi beğenmişçesine başını salladı ve tilkiye sordu:

-Çok hakça bir bölüşme. Sana bunu kim öğretti? Tilki cevap verdi. Eğer benim bir derse ihtiyacım olsaydı, arkadaşımız eşeğe bir göz atmak yeterliydi.

Hayvan HikayeleriResimli HikayeDeğişik Masallar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!