Aslan İle Kurbağa Hikaye

Aslan İle Kurbağa

Abone Ol google news
Aslan İle Kurbağa
Aslan İle Kurbağa

Aslan İle Kurbağa Hikayesi Oku

Aslan ormanda dolaşmaya çıkmış. Hava da çok güzelmiş. Biraz dolaştıktan sonra dereye yakın bir yere gelip ağaçların altına uzanmış. Tam gözlerini kapatıp uyuyacağı sırada bir ses duyup ürkmüş. Telaşla yerinden kalkıp durup sesi dinlemiş. Duyduğu sesi hiç bir şeye benzetememiş.

”Bu ses de ne acaba?” Demiş kendi kendine.  ”Her kim ise nasıl da gürültü çıkarıp ortalığı rahatsız ediyor. Bu kadar güçlü ses çıkardığına göre büyük bir hayvan olmalı. Sakın beni parçalamasın. Aman dikkatli olmalıyım.” Demiş.

Aslan bunları düşünüp otların arasına gizlenmiş. Bir süre orada beklemiş. Ses giderek aslana daha fazla yaklaşıyormuş. Aslan da bu arada pençelerini çıkarıp beklemeye başlamış. O sırada bir kurbağa dereden kendisine doğru gelmeye başlamış. Meğerse ortalığı gürültüye boğan bir kurbağaymış.

Aslan onu görünce rahat bir nefes almış. Sonrada öfke ile kurbağaya bakmaya başlamış. ”Boyuna posuna bakmadan nasıl da gürültüye veriyor ortalığı.  Duyan onu bir şey sanacak. Beni bile korkutmayı başardı.”

Aslan sonra kurbağaya yaklaşmış. Kurbağa hala bağırıp vraklıyormuş. Vraklamasına güvenip aslandan hiç kaçmamış. Aslan iyice yaklaşıp onun üzerine basıvermiş. Kurbağanın sesi bir anda kesilivermiş.

Aslan kükreyerek: ” Hiç bir beceri olmayıp sadece diline, gırtlağına güvenenler hiç bir şey yapamazlar. Sadece bağırdıkları ile kalırlar.” Demiş.

La Fontaine MasallarıKısa Masallar3 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Küçük Kızın Hayali
Küçük Kızın Hayali Hikayesi
Kurt Baba
Kurt Baba Hikayesi
Kurbağa İle Öküz
Kurbağa İle Öküz Hikayesi
Yatmadan Önce Yenen Üzüm
Yatmadan Önce Yenen Üzüm Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.