1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn Güzel Bebek MasallarıEn İlginç Hayvan HikayeleriKısa MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Aslan İle Kurbağa

Aslan İle Kurbağa
Aslan İle Kurbağa

Aslan İle Kurbağa Hikayesi Oku

Aslan ormanda dolaşmaya çıkmış. Hava da çok güzelmiş. Biraz dolaştıktan sonra dereye yakın bir yere gelip ağaçların altına uzanmış. Tam gözlerini kapatıp uyuyacağı sırada bir ses duyup ürkmüş. Telaşla yerinden kalkıp durup sesi dinlemiş. Duyduğu sesi hiç bir şeye benzetememiş.

”Bu ses de ne acaba?” Demiş kendi kendine.  ”Her kim ise nasıl da gürültü çıkarıp ortalığı rahatsız ediyor. Bu kadar güçlü ses çıkardığına göre büyük bir hayvan olmalı. Sakın beni parçalamasın. Aman dikkatli olmalıyım.” Demiş.

Aslan bunları düşünüp otların arasına gizlenmiş. Bir süre orada beklemiş. Ses giderek aslana daha fazla yaklaşıyormuş. Aslan da bu arada pençelerini çıkarıp beklemeye başlamış. O sırada bir kurbağa dereden kendisine doğru gelmeye başlamış. Meğerse ortalığı gürültüye boğan bir kurbağaymış.

Aslan onu görünce rahat bir nefes almış. Sonrada öfke ile kurbağaya bakmaya başlamış. ”Boyuna posuna bakmadan nasıl da gürültüye veriyor ortalığı.  Duyan onu bir şey sanacak. Beni bile korkutmayı başardı.”

Aslan sonra kurbağaya yaklaşmış. Kurbağa hala bağırıp vraklıyormuş. Vraklamasına güvenip aslandan hiç kaçmamış. Aslan iyice yaklaşıp onun üzerine basıvermiş. Kurbağanın sesi bir anda kesilivermiş.

İlgili Makaleler

Aslan kükreyerek: ” Hiç bir beceri olmayıp sadece diline, gırtlağına güvenenler hiç bir şey yapamazlar. Sadece bağırdıkları ile kalırlar.” Demiş.

La Fontaine MasallarıKısa Masallar3 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu