Ayı ve Arılar

Ayı ve Arılar

Abone Ol google news

Ayı ve arılarla dolu macerasına hoş geldiniz! Bu eğlenceli hikâyede, ayının bal arayışını ve orman dostlarıyla yaşadığı serüvenleri keşfedin. Çocuklar için hoşgörü ve dostluk mesajlarıyla dolu bu masal, onların hayal güçlerini besleyecek.

Tonton Ayı’nın karnı acıkmıştı. Irmağın kenarına yaklaştı, pençesini suya daldırdı. Balıklar yüze yüze kaçtı. Tonton Ayı ne büyük ne de küçük balık yakalayabildi. “Balık yoksa, ben de bal yerim. Balı balıktan bile çok severim,” dedi. Tepeyi tırmandı, ormana vardı. İşte orada, ağacın dalında bir arı kovanı salınmaktaydı. “Karnım çok acıktı,” dedi Tonton Ayı, kovana yaklaştı, pençesini uzattı ama arılar kovandaydı. Vız vız vızıldadılar, Tonton Ayı’yı kovaladılar. Tonton Ayı kaçmaya başladı. Koşa koşa Tavşan’ın bahçesine daldı. Bahçedeki fidelerin üzerine basmıştı. Tavşancık buna çok kızdı. Öfkeyle bağırdı. “Ayıp! İstemeden fideleri ezdim, özür dilerim,” dedi. Ama Tavşancık onu dinlemedi, bağırdıkça bağırdı.

Arılardan kimi dedi ki, “Öfkeli tavşanları sevmez.” Arılar vız vız vızıldadılar, Tavşan’ı kovaladılar, Tavşan da kaçmaya başladı. Ayı ile Tavşan kaçtı, arılar kovaladı. Tavşan kaçarken Kirpi’nin evinin önüne geldi, ipte çamaşırlar seriliydi. Tavşan ipe takıldı, çamaşırlar yerlere saçıldı. Kirpi, “Of, ne dikkatsiz şeysin sen! Çamaşırlarımı kirlettin,” dedi. Tavşancık özür diledi ama Kirpi onu dinlemedi, öfkeyle bağırdı. Bağırdı da bağırdı.

Bunu duyan kimi arılar dedi ki? “Öfkeli kirpileri sevmez arılar.” Vız vız vızıldadılar, Kirpi’yi de kovaladılar. Kirpi, Tavşan ve Ayı kaçtı, arılar kovaladı. Kirpi kaçarken ayağı Kurbağa’nın oyuncağına takıldı. Kurbağa’nın oyuncağı kırıldı. Bunu gören Kurbağa kızmadı, bağırmadı. “Burak Burak, suya atlayın. Suda arılar sizi kovalayamaz,” dedi. Kirpi, Tavşan ve Ayı hop diye ırmağa atladılar, cup diye suya daldılar. Kurbağa’yı da yanlarına çağırdılar. “Haydi Kurbağa, sen de atla suya. Çok öfkeli bu arılar, seni de kovalarlar.”

Arılar, vız vız vızıldadı. “Korkma Kurbağa, seni kovalamayız. Kirpi oyuncağına takıldı, oyuncağın kırıldı ama sen kızmak yerine hoşgörülü davrandın, biz hoşgörülü kurbağaları severiz.” Tonton Ayı, “Peki ya beni neden kovaladınız?” diye sordu. “Sen kovanımıza pençeni uzattın, balımızı izinsiz alacaktın. Bizi çok kızdırdın.” Tavşancık şaşkın, “Ben bal değil, havuç severim. Üç öğün havuç yerim. Beni neden kovaladınız?” dedi. “Hoşgörülü olsaydın, kızıp bağırmazdın, seni kovalamazdık. Arılar öfkeli tavşanları sevmez.” Bu kez de Kirpi sordu, “Beni neden kovaladınız? Tavşan ve Ayı, sen de tavşana kızdın. Arılar öfkeli kirpileri de sevmez.”

Kurbağa vurak vurak vurakladı. “Vız vız arılar, siz de Ayı’yı, Tavşan’ı ve Kirpi’yi hoşgörün. Haydi artık kovanınıza geri dönün,” dedi. Arılar Kurbağayı dinledi.

Masal OkuAyı PrensesHikaye Oku


Benzer İçerikler

Dans Edemeyen Prenses
Dans Edemeyen Prenses Hikayesi
En Güzel Kim
En Güzel Kim Hikayesi
Tilki ile Üzümler
Tilki ile Üzümler Hikayesi
Allah Rızası İçin Bir Sadaka
Allah Rızası İçin Bir Sadaka Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.