1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş Masalları

Baba Sözü Dinleyeceği Tutmuş

Nasreddin Hocanın Oğlu

Nasreddin Hoca’nın bir oğlu varmış… Ne denirse tam tersini yaparmış. Bir gün Nasreddin Hoca ile oğlu Akşehir’e gidip oradan iki çuval tuz almışlar. Eşeğe yükleyip köylerine dönmek için yola koyulmuşlar. Köylerinin yakınındaki dereye geldiklerinde, Nasreddin Hoca, derenin en sığ yerinden karşı tarafa geçmiş. Oğlu da eşeği sudan geçirmeye çalışıyormuş. Ama eşeğin sırtındaki çuvallardan biri, neredeyse suya değmek üzereymiş. Hoca, oğlunun ters huyunu bildiği için seslenmiş:
– Sevgili oğlum.. Çuvallardan biri suya değecek. Biraz daha asıl da, iyice suya gömülsün… Ne var ki çocuğun o gün uysallığı üzerindeymiş.. Tutup, babasının dediğini yapmış. Neticede iki çuval birden suyun içine düşmüş. Nasreddin Hoca:
-Ne yapıyorsun salak oğlum! diye bağırmış, ama bu arada tuzlar da suda eriyip gitmiş.
 – Nasreddin Hocanın oğlu, babasının azarı karşısında şöyle söyleniyormuş:
– Kırk yılda bir baba sözü dinleyelim dedik, gene de yaranamadık…

4 Yaş MasallarıHikayelerHikaye Oku

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!