Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesi

Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesi

Abone Ol google news

Babanın koşulsuz sevgisi hikayesi, Babalar evlatlarını çok fazla severler. Her anne ve baba çocuklarını çok sever. Yıllar önce bir köyde bir adam ve bir kadın yaşıyormuş. Zamanla bir çocukları olmuş. Belli bir zaman sonra da bir çocukları daha olmuş. İki kardeş köyde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyor. Devamlı oyun oynuyormuşlar. Zaman böyle gelip giderken yan bahçelerine yeni bir komşu taşınmış. Komşularının da 3 tane çocuğu varmış. Zamanla arkadaş olmuşlar ve hep birlikte çok eğlenceli vakit geçirmeye başlamışlar.

 

Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesi
Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesi

Okul başlayınca hep birlikte okula başlamışlar. Birbirlerine devamlı olarak yardımcı oluyorlarmış. Babanın kızı olan Ayşe ve karşı komşunun kızı olan Aysel aynı sınıfta okuyorlarmış. Aysel sınıfında oldukça başarılı ve göz dolduran bir öğrenciymiş. Ayşe bunu biliyormuş ama zamanla bu durum onu çok fazla rahatsız etmeye başlamış. Zamanla Aysel ile alakalı olarak sevmediğini dair fark etmeye başlamış. Bir gün komşu kızı olan Aysel çok fazla hastalanmış ve okula 3 4 gün gidememiş.

Derslerinden geri kaldığı için çok mutsuz olan Aysel devamlı olarak Ayşe ile görüşüyormuş. Ondan ödevleri ve sınav tarihleri ile alakalı bilgi alıyormuş Derslerinden kesinlikle geri kalmak istemiyormuş. Bu nedenden kaynaklı olarak da evde yine de açıklarını kapamaya çalışıyormuş.

Ayşe ise Aysel’in ilerlemesini ondan daha başarılı olmasını kesinlikle istemediği için ona yanlış ödevleri veriyormuş. Aradan zaman geçmiş ve Aysel okula başlamış. Okula başladığı gün de sınav varmış. Ama Aysel sınavda hiçbir soruyu doğru yapamamış. Çünkü çalışmış olduğu konular ile hazırlandığı konular arasında dağlar kadar fark varmış. Bu duruma Aysel çok üzülmüş ve Ayşe ile okul bittikten sonra konuşmaya karar vermiş.

Okul bitince Ayşe’nin evine giden Aysel arkadaşına yaptığının çok yanlış olduğu ve bunu neden yaptığını sormuş. Oysaki o hem arkadaşını çok seviyormuş hem de elinden geldiği kadar dersler ile alakalı olarak da yardımcı olmaya çalışıyormuş. Bu sırada Ayşe yüksek ses ile en başarılı olması gereken kişinin kendisi olduğunu ve ailesinin gurur kaynağı olması gerektiğini anlatıp durmuş O sırada babası da onları izliyormuş. Aysel ise başarılı olabileceğini ama herkesin kendi çalışmasından sorumlu olduğunu ona anlatmaya çalışıyormuş.

Aysel’in babası yanlarına giderek kızı ile konuşmaya başlamış. En önemli olan şeyin başarı değil iyi bir insan olmak olduğunu söylemiş. Aysel çok mahcup olmuş. Ama babası onu koşulsuz sevdiği için hemen affetmiş.

 

Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesi
Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesi

Babanın Koşulsuz Sevgisi Hikâyesinin Konusu Nedir?

Babaların çocuklarını koşulsuz sevdiğidir.

Babanın Koşulsuz Sevgisinin Hikâyesinin Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Kıskançlık arkadaşlıkları yıpratır önemli olan ders başarısından önce iyi bir insan olmaktır.

Babanın Koşulsuz Sevgisinin Hikâyesinden Çıkarılabilecek Olan Dersler Nelerdir?

İnsanları kıskanmadan yardımcı olmak gerekmektedir. Kişi ailesinin onu her koşulda sevdiğini bilmelidir.


Benzer İçerikler

Zıp Zıp Tavşan Masalı
Zıp Zıp Tavşan Hikayesi
Tartılan Et’mi Kedi’mi Fıkrası
Tartılan Et Mi Kedi Mi Hikâyesi
Minik Farecik
Minik Farecik Hikayesi
Çiçek Satan Kızın Hikayesi
Çiçek Satan Kızın Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.