Bambi Hikayesi

Bambi Masalı

Abone Ol google news

Bambi masalı, Ormanların birinde sevimli mi sevimli güzel mi güzel Bambi adında yavru bir ayı yaşarmış. Annesi Bambi’ye çok iyi bakar ve ona ne ihtiyacı olursa getirirmiş. Annesinin bu tutumu karşısında çok mutlu olan Bambi, bir yandan annesini çok yorduğunu ve ona yardımcı olması gerektiğini düşünmüş. Yeterince büyüdüğünü düşünen Bambi, ormanın içine doğru yola koyulmuş hem kendisi hem annesi için yiyecek aramaya başlamış.

Belirli bir süre ormanın içinde gezen ve arayışta olan Bambi, sonunda ağaçların bir tanesinin tepesinde dalda sarkan koca bir kovan görmüş. Bambi’nin hem kendisi hem de annesi balı çok severlermiş. Böylece annesinin ona olan ilgisi karşısında, annesine sevdiği bir hediye vereceği düşüncesine kapılan Bambi çok heyecanlanmış ve kovandaki balı almanın yollarını bulmaya çalışmış.

Bal kovanı yüksekte olduğu ve Bambi’nin de küçük bir yavru ayı olmasından dolayı Bambi planlar yapmaya başlamış. Önce kovanı taş atarak düşürmeye çalışmış, ancak Bambi pek güçlü bir yavru ayı olmadığı için taş kovana değmeden yere düşmüş. Daha sonra Bambi uzunca bir sopa arayarak, sopa yardımıyla kovanı düşüreceğini düşünmüş.

Sopayı bir şekilde bulan Bambi ne yapmış ne etmişse sopayı kovana ulaştıramamış. Bu yaşananların ardından Bambi umutsuz bir şekilde ne yapacağını düşünürken yoldan uzun boyunlu, görkemli bir zürafa geçiyormuş. Bambi bu zürafadan yardım isteyeceğini düşünerek seslenmiş: ‘’Hey, zürafa bana yardım eder misin?’’ Bunu duyan zürafa ne için yardım edeceğini sormuş. Yavru ayı Bambi de, yukarıda duran bal kovanını işaret etmiş.

Zürafanın boyu o kadar uzunmuş ki kovanın içinde arı ile yüz yüze gelmiş. Ardından Bambi’ye dönerek ‘’Kovanın içinde arı var belki de balından almamızı istemez’’ diyerek Bambi’yi uyarmış. Annesi için bir iyilik yapmak isteyen Bambi, zürafadan kendisini kovanın oraya çıkarmasını istemiş. Zürafa ağzı ile Bambi’yi kovanın olduğu dala taşıdıktan sonra Bambi, arıya seslenmiş.

‘’Arı kardeş, arı kardeş! Ballarından biraz almama izin verirsen seni ormanda oynarken keşfettiğim, dünyanın en güzel çiçeklerinin olduğu yere götürürüm.’’ Bu cömert teklif karşısında memnun gözüken arı, Bambi’ye ballarından vermiş ve Zürafa ile birlikte yola koyulmuşlar.

Bir süre gittikten sonra Bambi, arıya en güzel çiçekleri gösterip bu çiçeklerden çok daha güzel ballar yapabileceğini söylemiş. Bambi, yeni arkadaşlar edindiği keyifli bir maceradan sonra annesine balları getirmiş ve bugüne kadar annesine ona yaptığı şeylerden dolayı kendisine teşekkür etmiş.

Hep birlikte oturup, Bambi’nin arıdan aldığı balları afiyetle bir güzel yemişler. Bambi annesine bu şekilde teşekkür etmesinden ve ona yardımcı olduğuna inanmasından dolayı çok mutlu olmuş.

Bambi Masalının Konusu Nedir?

Bambi masalının konusu, Annesine hediye vermek isteyen Bambi’nin Zürafa’dan yardım isteyip Arılardan bal alıp annesini mutlu etmesidir.

Bambi Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Bambi masalının ana fikri, yardıma ihtiyacı olan canlılara yapılan yardımın hayatlarına etki eden önem ve gerekliliğidir.

Bambi Masalından Çıkartılacak Dersler Nelerdir?

Bambi masalından çıkartılacak dersler, yardımlaşmanın ve paylaşımın bizleri mutlu edeceği gibi hem bize hem de karşımızdaki kişiye iyilik, fayda getireceği aynı zamanda yeni arkadaşlar kazandıracağı dersini çıkarabiliriz.

Masal OkuArı İle Papatya MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Çok Gezseydi Bizim Eve DE Uğrardı
Çok Gezseydi Bizim Eve de Uğrardı Hikâyesi
Akıllı Tavşan Momo Masalı
Akıllı Tavşan Momo Hikayesi
maymun-ve-timsah
Maymun Ve Timsah Hikayesi
Testiyi Kırmadan Önce
Testiyi Kırmadan Önce Hikayesi

Yorumlar

  1. MUSTAFA says:

    Çok kötü🤮

  2. Perihan zorbay says:

    Merhaba , ben de çocuk masalları yazmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.