Anadolu Halk Efsaneleri

Canını Almaya Gelen Azrail

Canını Almaya Gelen Azrail
Canını Almaya Gelen Azrail

Canını Almaya Gelen Azrail Efsane Hikayesi

Cenabı Hak Azrail Aleyhisselam. Ha ya Azrail bir kimsenin ruhunu alırken hiç Üzüldüğün oldu mu diye sormuş. Azrail de edeple ya Rabb’i Her şey sana malum Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm. O da bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.

Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı. Anasının ölümü Emrin olmuştu bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm. Sonra o bebek bir tahta parçasının üzerinde karaya çıkarak kurtuldu zor ve öksüz kaldı dedi. Bu sefer hak teala  sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun diye sual ettiğinde.

Azrail aleyhisselam Evet ya rab Zalim bir hükümdar vardı. halk Ondan bir zar etmişti işte O Zalim Sultanın ruhunu kabz ederken de çok sevindim dedi. Allah Celle Celalühü kim olduğunu hatırlıyor musun?

O Zalim padişahım Azrail aleyhisselam Hayır hatırlamıyorum ya rabbi deyince Cenabı Hak şöyle buyurdu. Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek var ya işte o bebek Büyüyünce o zalim padişah olmuştur.

Çocuk Masalları KısaÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Hikayeleri

İlgili Makaleler
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!