Cesur Pembe Bulut Hikayesi

Cesur Pembe Bulut Hikayesi

Abone Ol google news

Cesur pembe bulut hikayesi, Gökyüzünde diğer tüm bulutlardan oldukça farklı olan ancak bir o kadar da cesur olan pembe renkli bir bulut yaşamaktaymış. Bu bulut diğer arkadaşlarından oldukça farklı olduğundan ve renginin pembe olması nedeniyle çoğunlukla dışlanmaktan ve onlarla oyun oynayamamaktaymış.

Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Cesur Pembe Bulut Hikayesi

 

Her gün yanlarına giden pembe bulut arkadaşları tarafından alay konusu olmakta ve bu nedenle de çok üzülmekteymiş. Bir gün gökyüzünde bulutlar bir o yana bir bu yana koşturmaya başlamışlar. Pembe bulut ne olduğunu bile anlamamış. kimi sorsa yüzüne bile bakmadan yanından hızla uzaklaşmaktaymış. en sonunda pembe buluta bir leylek cevap vermiş.

“Bulut kardeş hemen buradan uzaklaş birazdan gökyüzünü yeryüzünden gelen zehirli gazlar kaplayacak ve hepimiz öleceğiz” demiş. Pembe bulut çok korkmuş ancak kaçmaya da niyeti yokmuş.

Hemen yeryüzüne doğru bakmaya başlamış. yeryüzünde de durum gökyüzünden çok farklı değilmiş. İnsanlar panikle bir yerlere koşturmaktan ve bir yerlere saklanmaya çalışmaktaymışlar. Pembe bulut anlamış ki insanların yeryüzünde yaptığı bazı deneylerin sonucu hiç de iyi gitmemiş.

Cesur pembe bulut oturup düşünmeye başlamış. gökyüzüne gelen bu zehirli gazları nasıl ortadan kaldırarak hem gökyüzünü hem de yeryüzünü kurtarabileceğini düşünmüş. Uzun bir aradan sonra cesur pembe bulutun aklına çok güzel bir fikir gelmiş. Hemen içerisinde bulunan enerjiyi kendini sıkarak dışarıya çıkarmaya daha sonra etrafında onu gören diğer bulutlarda koşturmayı bırakıp cesur pembe bulutun ne yapmaya çalıştığını dikkatlice izlemeye başlamışlar.

Cesur pembe bulut kendini sıktıkça içindeki enerji daha fazla açığa çıkmış ve en sonunda birkaç damla da olsa yağmur yağdırmayı başarabilmiş. O anda diğer bulutlar da cesur pembe bulutun ne yapmak istediğini anlamışlar ve ona yardım etmeye başlamışlar. gökyüzündeki tüm bulutlar oraya toplanarak kendilerini sıkmışlar sıkmışlar ve yağmur yağdırmaya başlamışlar.

Uzun bir süre yeryüzüne yağmur yağdırmaya çalışan bulutlar bir süre sonra yukarıya doğru yükselen gazların dağıldığını görmüşler. Tüm gazlar dağılana kadar bütün güçlerini toplayan bulutlar yağmur yağdırmaya devam etmişler. Tüm gazlar dağıldıktan sonra ise yağmur yağdırmaya bırakmışlar ancak oldukça yorgunlarmış.

Yeryüzünde her şey normale dönmeye başlarken gökyüzü de oldukça sevinçliymiş. Pembe bulut ve diğer bulutlar sonunda hem gökyüzünü hem de yeryüzünü kurtarmayı başarmışlar. Bugünden sonra pembe bulutun kendisiyle arkadaşlık etmeyen diğer bulutlar onun bu cesur davranışından dolayı pembe bulutu tebrik etmişler ve o günden sonra onunla arkadaşlık etmeye başlamışlar.

Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Cesur Pembe Bulut Hikayesi

Cesur Pembe Bulut Hikayesinin Konusu Nedir?

Masal oku, Cesur pembe bulut hikayesinin konusu kendisiyle diğer bulutların arkadaşlık etmediği pembe bulutun zor durumda kaldıklarında kendisini ve tüm gökyüzünü kurtaracak cesurca bir plan yapması anlatılmaktadır.

Cesur Pembe Bulut Hikayesinin Ana Fikri Nedir?

Cesur pembe bulut hikayesinin ana fikri ise insanların bilinçsizce yaptığı bazı deneylerin veya olayların sonucunda gökyüzünün de bu olaydan etkilenmeye başlaması ve cesur pembe bulutun akıllıca bir plan yaparak sevdiklerini kurtarmasıdır.

Cesur Pembe Bulut Hikayesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Cesur pembe bulut hikayesinden çıkarılabilecek dersler ise insanların yapmış olduğu bilimsel çalışmaların doğru şekilde yapılmaması sonrasında bu olaydan sadece insanların değil aynı zamanda dünyada yaşamakta olan tüm canlıların da etkilenebileceğidir.


Benzer İçerikler

Padişahın Küçük Kızı Masalı Oku
Padişahın Küçük Kızı Hikayesi
Leylek Masalı
Leylek Masalı Hikayesi
Uçan Sandık
Uçan Sandık Hikayesi
kucuk-kizil-tavuk
Küçük Kızıl Tavuk Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.