Çiçek Adaları Kraliçesi Hikayesi

Çiçek Adaları Kraliçesi

Abone Ol google news

Çiçek adaları kraliçesi, Çok uzak diyarlarda kimsenin görmediği ve bilmediği ancak çocukların sık sık adını duyduğu bir Çiçek Adaları ülkesi varmış. Bu ülke iyi kalbi bir kraliçe tarafından yönetilirmiş. Kraliçenin ise çok tatlı bir kızı varmış. Henüz çok küçük olan bu kız her gün sarayın bahçesinde oynarmış.

Günler böyle birbirini takip ederken yıllar geçmiş ve kız büyümüş. Büyüdükçe güzelleşen bu kızın artık kraliçe olarak annesinin yerine geçmesi gerekiyormuş. Ancak kraliçe bu durum için oldukça endişeliymiş. Çünkü komşu krallıkların birinde güzelliği ile övünen ve kendisinden daha güzel olan kızları yok eden kötü kalpli bir kraliçe yaşamaktaymış.

Bugüne kadar kraliçe kızını bu kötü kalpli kraliçeden saklamayı başarmış ancak artık taç giyme töreninde bu kraliçede törene katılacak ve kızını görecekti. Ne yapacağını bilemeden düşünceli bir şekilde kraliçe odasından günlerce çıkmamış. Ancak bir çözüm yolu da bulamamış ve tören günü geliş çatmış.

 

Çiçek Adaları Kraliçesi
Çiçek Adaları Kraliçesi

Prenses artık kraliçe olacağı için oldukça mutluymuş. Başına geleceklerden habersiz kendisi için hazırlanan elbiseyi giyerek törene katılmış. Bu sırada kötü kalpli kraliçe prensesi görür görmez güzelliğini kıskanarak çığlık atmış. Bu çığlık o kadar kuvvetliymiş ki herkes bir yana savrulmuş. Bu anı fırsat bilen kötü kalpli kraliçe ise kızı kolundan tuttuğu gibi ortadan kaybolmuş. Kızı bir kuleye hapsetmiş ve ona hiç yemek vermeden ölmesini beklemiş.

Tüm bu olayları duyan bir muhafız ise derhal prensesi aramaya koyulmuş. Her yerde aramış dağları ve nehirleri geçmiş. Ancak prensesten bir iz bulamamış. Tüm umudunu kaybetmiş bir şekilde saraya dönerken yolda bir köpek görmüş. Bu köpek zorla muhafızı çekiştirmiş ve onu bir kulenin önüne getirmiş.

Muhafız ne olduğunu anlamaya çalışırken prensesin sesini duymuş. Hemen bir plan yaparak kuleye girmenin yolunu bulmuş. Ancak bu hiç kolay değilmiş. Çünkü kraliçe kulenin etrafını büyü ile geçilmez kılmış. Muhafız ne yapacağını düşünürken oradan geçen prens muhafıza burada ne yaptığını sormuş. Muhafız her şeyi prense anlatmış.

Prens “bir kez de ben deneyeyim” diyerek kulenin yanına gitmiş. Bu sırada elini kuleye değdirmesi ile güçlü bir çığlık duyulmuş ancak bu çığlığa dayanan prens sonunda büyüyü bozmayı başarmış ve kuleye girerek prensesi kurtarmış. Kötü kalpli kraliçe ise toz olarak gökyüzüne karışmış.

Prenses ülkesine sağlıklı bir şekilde dönmüş ve taç giyme töreni yeniden yapılarak prenses artık kraliçe ilan edilmiş. Kraliçe ilk olarak kendisini arayan muhafızı baş danışmanı yaparak ödüllendirmiş. Bu sırada prenste prensese evlenme teklifi etmiş. Prens ve kraliçe dillere destan bir düğün ile evlenmişler.

 

Çiçek Adaları Kraliçesi
Çiçek Adaları Kraliçesi

Çiçek Adaları Kraliçesi Masalının Konusu Nedir?

Masal oku Çiçek Adaları Kraliçesi masalının konusu güzel prensesin kötü kalpli ve bencil kraliçe tarafından kaçırılması ve prensesin muhafız ve prens tarafından kurtarılması.

Çiçek Adaları Kraliçesi Masalının Ana Fikri Nedir?

Çiçek Adaları Kraliçesi Masalının ana fikri bencil olan kişilerin yaptığı kötülüklerin sonunda kendilerinin bu kötülükler ile karşılaşacak olması.

Çiçek Adaları Kraliçesi Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masaldan çıkarılabilecek ders ise kendimizde olan bir özelliğin başkasında olamayacağını düşünerek bencillik ve kendini beğenmişlik yapmamamız.


Benzer İçerikler

Minik Erik Ağacı Masalı
Minik Erik Ağacı Hikayesi
Keloğlan ile Kırmızı Taş Masalı
Keloğlan ile Kırmızı Taş Hikayesi
Zıp Zıp Tavşan Masalı
Zıp Zıp Tavşan Hikayesi
Kral Midas Hikayesi Oku
Kral Midas Hikayesi Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.