1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Çiftçi İle Leylek

Çiftçi İle Leylek
Çiftçi İle Leylek

Turnalarla Birlikte Yakalanan Leylek

Gökyüzünde huzur içinde uçmakta olan bir leylek, bir turna sürüsünün yeni ekilmiş büyük bir tarlada toplandığını görmüş. Merak içinde aşağıya bakarken, turnalardan biri leyleği de aralarına davet etmiş.

Leylek yanlarına geldiğinde, turnaların ekinleri talan ettiğini görmüş. ”Ama bu tarla yeni ekilmiş, bütün ekinleri bozmayalım” derken, tarlanın sahibi elinde kocaman bir ağ ile koşarak gelmiş.

Elindeki ağı fırlatmış ve tüm kuşları bir çırpıda yakalamış. Leylek, ”Sevgili çiftçim, ben turna değil, leyleğim. Bizim ne kadar soylu ve zararsız kuşlar olduğumuzu herkes bilir. Bırak beni, gideyim” diyerek çiftçiye yalvarmaya başlamış.

”Sen soylu bir kuş olabilirsin,” demiş çiftçi. ”Ama sen de hırsızlık yapan turnalarla birlikte yakalandın. Onların cezası neyse seninki de o olacak.”

Kıssadan Hisse:

İlgili Makaleler

Yanınızdaki arkadaşlarınızın tavırlarıyla yargılanırsınız.

Uzun Hikayeler9 Yaş MasallarıUyku Öncesi Masallar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!