Deve Kuşu ile Aslan Hikayesi

Deve Kuşu ile Aslan Hikayesi

Abone Ol google news
Deve Kuşu ile Aslan Hikayesi

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde dağların ardındaki bir ormanda güçlü mü güçlü bir Aslan yaşarmış. Bu Aslan herkes tarafından yenilmez olarak bilinen, herkese sözü geçen bir Aslanmış. Onu kim görürse direkt olarak saklanır, canını kurtarmaya çalışırmış.

Yine bir gün Aslan ormanda geziyormuş. Karnı tok, muhabbet edecek birilerini arıyormuş. Amacı kimseyi avlamak değilmiş. Onu gören bir Deve Kuşu korkudan ne yapacağını bilememiş. Canını kurtarmak için çözüm ararken kendini saklamakla yetinmeye karar vermiş. Sonra etrafta bir şey bulamayınca kumun içine saklanayım demiş.

Sonra yavaştan kazmaya başlamış. İlk olarak kafasını kuma gömmüş. Bir de ne görsün kafasını sokunca Aslanı görmüyor. O halde onun da görmeyeceğini zannetmiş. Bu yüzden kafasını gömmekle yetinmiş.

Sonra Aslan deve kuşunun yanına gelmiş. Ne yaptığını anlamaya çalışsa da anlam verememiş. Etrafında iki tur döndükten sonra onunla sohbet etmek istemiş. Zaten karnı tokmuş canı onu avlamak istemiyormuş. Arkasına geçip dürttüğü anda Deve Kuşu korkudan tekme atmış birden.

Aslan bu tekme karşısında bayılmış yere düşmüş. Deve Kuşu neye tekme attığını anlamak için hemen kafasını kumdan çıkarmış. Yerde yatan güçlü Aslanı görünce birden gaza gelmiş. Aslanın öldüğünü sanmış. Hemen gidip arkadaşlarını çağırmış. Tüm hayvanlar Aslanın etrafına toplanmış. Deve Kuşu anlatıyormuş. Bana sataşınca bende ağzının payını vermek istedim. Yerden yere sürükledim tarzında laflar ediyormuş.

Diğer hayvanlarda deve kuşunu tebrik edip onun yerinde olmak istemişler. Bende olsaydım böyle yapardım diyen hayvanlar çokmuş. Birden Aslan kendine gelmeye başlamış. Etrafında Aslanın kımıldadığını gören hayvanlar geri çekilmeye başlamışlar. Tabi deve kuşunun arkası dönük olduğundan haberi yokmuş. Birden kükremeye başlamış. Tüm hayvanlar korkudan ne yapacağını bilememiş. Kaçışmaya başlamışlar. Karnı tok olan Aslan ise sakince uzaklaşmış oradan.

Deve Kusu ile Aslan Hikayesi
Deve Kuşu ile Aslan Hikayesi

Deve Kuşu ile Aslan Masalı Özeti

Günlerden bir gün ormanın birinde güçlü bir Aslan yaşarmış. Tüm hayvanlar bu Aslandan korkar çekinirmiş. Çok güçlü olduğundan hepsi Aslanı görünce kaçarmış.

Yine bir gün Deve Kuşu Aslanın kendisine doğru geldiğini görmüş. Korkudan saklanacak bir yer bulamayan Deve Kuşu kendini kumun altına saklamaya karar vermiş. Kumu kazınca kafasıyla içeri bakarken Aslan gözükmez olmuş. Ben onu görmüyorsam oda beni görmez deyip kafası kumun içinde beklemeye başlamış.

Aslan ise o gün karnı tok bir şekilde geziyormuş. Bu nedenle niyeti avlanmaktan ziyade muhabbet etmekmiş. Deve kuşunun yanına gelince onunla sohbet etmek istemiş. Arkasına geçip dürtünce Deve Kuşu korkudan tekme atmış. Aslan bu tekme ile orada bayılmış.

Neye tekme attığını görmek için kafasını çıkaran Deve Kuşu, Aslanı öldürdüğünü zannetmiş. Arkadaşlarını çağırıp onu nasıl öldürdüğünü abartarak anlatmaya başlamış. Bana laf etti bende ağzının payını vermek istedim, yerden yere sürükledim tarzında laflar etmeye başlamış. Tüm orman halkını etrafına toplayan Deve Kuşu arkadaşları tarafından takdir görmüş.

Baygınlığı geçmeye başlayan Aslan kendine gelmiş. Tüm hayvanlar korkuyla kaçışmaya başlamış. Aslan ise zaten aç olmadığından hiçbirini avlamaya tenezzül etmemiş.

Deve Kuşu ile Aslan Masalı Hakkında Sorulan Sorular

1)   Deve Kuşu ile Aslan Masalının Konusu Nedir?

Deve Kuşu ile Aslan Masalının Konusu, Aslanın korkak bir deve kuşuna rastlayıp deve kuşunun yanlışlıkla Aslanı bayıltması, ardından öldürdüğünü sanıp hava atması.

2)   Deve Kuşu ile Aslan Masalının Ana Fikri Nedir?

Deve Kuşu ile Aslan Hikayesi ana fikri, yapmadığımız işler karşısında böbürlenmemeliyiz.

3)   Deve Kuşu ile Aslan Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Deve Kuşu ile Aslan masalından çıkartılacak dersler:

 • Yapmadığımız işleri yapmış gibi göstermemeliyiz.
 • Bir işi anlatırken abartarak anlatmamalıyız.
 • Ne olduğumuzu bilmeli, kimseyi kandırmamalıyız.

Okul Öncesi HikayelerMasallar2 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Beş Küçük Bezelye Tanesi
Beş Küçük Bezelye Tanesi Hikayesi
Hocanın Çorba Hayali
Hocanın Çorba Hayali Hikayesi
Prenses Ve Bezelye Tanesi Masalı
Prenses Ve Bezelye Tanesi Hikayesi
Aydaki Hayvan Masalı
Aydaki Hayvan Hikayesi

Yorumlar

 1. Anonim says:

  De ve kuşu ve aslani çok begendim benim adım Roni 6 yasondaym

 2. Zel says:

  Her gün 20 yaşındaki sevgilimi uyutuyorum buradan masal okuyarak. Selam yağmur XDXD

 3. adrin says:

  muhtesem olmus

 4. Anonim says:

  Her akşam 2 yaşındaki oğluma okuyarak uyutuyorum

 5. Anonim says:

  Ben çok beğendim çok güzel olmuş

 6. Zilan says:

  Hikayeler çok az biraz daha fazla hikaye iyi olur

 7. Ece Yıldırım says:

  Ben bu siteyi hiç sevmedim öncelikle kurabiye hırsızını okudum hatta yorum yaptım çok güzel olmuş diye baktım başka hikayeler var mı beş tane hikaye koymuşsunuz bu nasıl bir site ya beş tane hikaye mi olur bunuda okumadım okumakta istemiyorum bu ne ya lütfen

 8. Melek rana 😇 says:

  Çok tatlı bir hikaye ama daha uzun olabilirmi 🙏🏻?

 9. Zeynep Kübra says:

  Bence de çok güzel olmuş.👍🏼

 10. Hüseyin says:

  çok güzel deve kuşu ile alsan hikayesi. Ben aslan masallarını çok seviyorum.

 11. F****Z**** says:

  Ben çook begendim küçük kardeşlerimize okumanızı öneriyorum

  Iyi okumalar

 12. Rapulzel says:

  Güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.