Dini Hikayeler - İslami Hikayeler

Eyyub Peygamberin Duası

Eyyub Peygamberin Duası
Eyyub Peygamberin Duası

Eyüp Aleyhisselâm’ın Duası Kaç Kere Okunmalı

Yüce Allah zamanla Hz Eyyub‘un hastalığını daha da arttırdı. Netice de Hz Eyyub yalnızca dil ve kalp ile yapabildiği kulluk vazifesini bile artık yerine getiremez hale geldi. Hz Eyyub vücudunun sağlık ve istirahatını hiç bir zaman düşünmemişti.

Onun tek istediği Allah’a kulluk görevini yapabilmesiydi. Ancak şimdi kalp ve diliyle kulluk görevini yapamaz hale düşmesi onu korkutmuş, telaşlandırmıştı.

Allah’a kulluk vazifesini yapamadıktan sonra yaşamanın ne anlamı olurdu. O yüzden ellerini açtı, Allah’a yalvarmaya başladı:

-Yarab, hastalığım artık bana zarar vermeye başladı, kalbimle kulluk vazifemi yapmama, dilimde seni zikretmeme engel oluyor.

Sana kulluk yapmadan ve seni anmadan yaşayamam ben. Halimi senin merhametine havale ediyorum.

İlgili Makaleler

Hz Eyyub bu duayı bedenin sıhhat ve rahatı için değil sırf ibadetinden geri kalmamak için yapıyordu. Allah onun bu temiz ve içten duasını kabul etti. Kendisine şu vahyi indirdi:

-Ya Eyyub ayağınla yere vur oradan su fışkıracaktır. Bu su kendisiyle yıkanacak ve içilecek şifalı bir sudur.

Hz Eyyub bu emrin heyecanıyla kulübeden dışarı çıktı, evin önünde ayağını yere vurdu. Yerden berrak ve tertemiz suyun fışkırdığını gördü. Bu suyla yıkandı ve ondan kana kana içti. Allah’ın izniyle şifa bulup eski sağlık ve afiyetine kavuştu.

Hz Eyyub sabır imtihanını başarıyla bitirmişti. Ne zenginlik, ne fakirlik, ne de dayanılmaz hastalıklar hiçbiri ona gaflet verememiş, Rabbine kulluktan döndürememişti. Cenabı Hak daha sonra ona eski zenginliğini geri verdi, çoluk çocuğunu da çoğalttı.

Çocuk Masalları KısaÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!