1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Fareler Kurultayı

Fareler Kurultayı
Fareler Kurultayı

Tecrübeli Fare Masalı

Fareler, yıllar yılı kedinin devamlı korkusu altında yaşamaktan bıkmışlardı. Bir kurultay topladılar, kediye karşı alınması gerekli tedbirleri görüştüler, müzakere ettiler.

Çok heyecanlı geçen bu kurultayda birçok plan sunuldu ve hepsi de reddedildi. Nihayet, genç bir fare ayağa kalkarak söz istedi.

Yüzüne, gayet önemli bir şey söylüyormuşçasına derin bir mana vermeye çalışarak dedi ki:

-Ben, kedinin boynuna bir zil takılmasını, teklif ediyorum. Böylece, zil sesinden, kedinin bize doğru yaklaşmakta olduğunu anlayacak ve hemen kaçacağız.

Genç farenin sözleri ayakta çılgınca alkışlandı. Başkan, teklifi oya koydu ve oybirliği ile kabul edildi. İşte bu sırada, konuşmalar boyunca sesini çıkarmayan yaşlı ve tecrübeli bir fare ayağa kalkarak dedi ki:

İlgili Makaleler

– Arkadaşlar, böylesine ustaca ve basit bir planı ancak genç bir arkadaşımız sunabilir. Kedinin boynuna bir zil asılacak ve artık hepimiz huzur ve güvenlik içinde yaşayacağız. Planı destekleyen bütün arkadaşlara ben sadece şunu sormak isterim:

– Kedinin boynuna zili hanginiz takacaksınız?

Çocuk Masalları KısaÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!