Fildişi Şehri Hikayesi

Fildişi Şehri Masalı

Abone Ol google news

Fildişi şehri masalı, Zamanının gelişmiş kraliyetlerinden olan Pierno krallığı kral cosmos tarafından yönetilmekteymiş. Kral Cosmos’un ise 18 yaşında bir oğlu varmış ve artık kraliyeti tacı ve tahtı ile birlikte oğlu prens Wily’e teslim etmesi gerekiyormuş. Ancak kral oğlunun bir kraliyet yönetebileceğinden şüpheliymiş. Bu nedenle aklına bir fikir gelmiş ve oğlunun iyi bir yönetici olup olmayacağını test etmek için kendisine fildişi şehrine göndermeye karar vermiş.

Fildişi şehri son zamanlarda oldukça zorlu bir süreçten geçmekte olup bu şehrin yönetimindeki prensesin kaybı oldukça etkileyici ve olumsuz durumlara neden olmuştur. Pierno krallığından yardım isteyen Fildişi sakinlerinin bu ricasını kırmayarak hem oğlunu deneyecek hem de prensesin kurtarılmasına yardım edecekmiş.

Kral Cosmos prens Wily’i huzuruna çağırmış ve ona prensesi kurtarması gerektiğini ancak kendisini zorlu bir yolculuğun beklediğini anlatmış. Prens ise hayatında ilk kez kraliyet sınırlarından çıkacağı için heyecanlı olduğundan babasının anlattıklarının hepsini dinlemeden odasına gitmiş.

Ertesi gün prens Wily ve en yakın arkadaşı Robert yola koyulmuşlar. Uzun yollar aşmışlar, dereler geçip dağları tırmanmışlar ve sonunda Fildişi şehrinin sınırlarına gelmişler. Prens Wily ve arkadaşı Robert dinlenmek için bir nehir kenarında durmaya karar vermişler. Bu sırada Prens Wily çok susadığı için nehre eğilmiş ancak tam bu anda suyun içerisinden bir prenses belirmiş prens Wily başta çok korkmuş ancak daha sonra kızın güzelliğine hayran kalıp ona doğru uzanmış. Tam bu sırada prens güçlü bir çığlıkla ormanın içine doğru savrulmuş. Arkadaşı Robert koşarak yanına gitmiş ve ona ne olduğunu sormuş. Prens yaşadığı her şeyi arkadaşına anlatmış.

 

Fildişi Şehri Masalı
Fildişi Şehri Masalı

Ancak iki arkadaş ne olduğunu bir türlü anlayamamışlar ve bir an önce şehre girmeye karar vermişler. Etrafta herkes koşuşturma içindeymiş ne olduğunu anlamayan Prens Wily yaşlı bir adamı durdurmuş ve ne olduğunu herkesin telaşlı bir şekilde nereye gittiğini sormuş. Adam panikle Prenseslerinin kaçırıldığını ve halkın panik içinde olduğunu anlatmış.  

Robert tam bu sırada kendisine anlatılan efsaneyi hatırlamış ve her şeyi anlamış. Arkadaşını yanına alarak sakin bir yere gitmişler ve her şeyi arkadaşına anlatmış. Efsanede cadı tarafından kaçırılan prensesin ancak seçilmiş bir prens tarafından kurtulacağını anlatmış. Wily hemen bir plan yapmış ve ilk önce cadının nerde olduğunu araştırmış ardından cadının evini bularak ona tuzak kurmuş. Robert fakir biri gibi cadının kapısını çalarak ondan yardım istemiş. Robert cadıyı oyalarken bu sırada Wily cadının evine tırmanarak prensesi kurtarmış.

Bugünden sonra ise prens ve prenses iki dost olarak kraliyetlerini birlikte yönetmişler. Ancak evlenmişler mi onu bilemiyoruz.

 

Fildişi Şehri Masalı
Fildişi Şehri Masalı

Fildişi Şehri Masalının Konusu Nedir?

Fildişi şehri Masalının konusu kral Cosmos’un oğlunun Kral olup olamayacağı konusunda onu denemek için Fildişi Şehrine göndermesi ve burada Wily’nin zekice bir plan kurtararak Prensesi kurtarması anlatılmaktadır.

Fildişi Şehri Masalının Ana Fikri Nedir?

Fildişi şehri masalının ana fikri ise tüm krizler doğru planlama ile kısa sürede halledilebilir olduğudur. Sadece doğru kişiye güvenmek gerekmektedir.

Fildişi Şehri Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku Fildişi Şehri masalından çıkartılabilecek dersler ise kişilerin aslında çok başarısız ve bir iş için uygun olmadığı düşünülse de farklı bir alanda çok başarılı olabileceği ve pratik zekaya sahip olarak tüm krizleri kısa sürede çözebileceğidir.


Benzer İçerikler

Dipsiz Kuyu Masalı
Dipsiz Kuyu Hikayesi
Dilenci Prens Masalı
Dilenci Prens Hikayesi
Peri Kızı Masalı
Peri Kızı Hikayesi
Rumpelstiltskin
Rumpelstiltskin Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.