10 Yaş Hikayeleri5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEğitici MasallarKısa MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi MasallarUzun Hikayeler

Frankenstein Masalı

Frankenstein Masalı
Frankenstein Masalı

Frankenstein Macerası

Frankenstein bir dahiydi. Frankenstein her zaman bilmek ve öğrenmek istedi. Denemeyi sevdi. Frankenstein doktor olmak için büyüdü.

Bir gün Frankenstein, bir düşünce ona “İnsan bedenini parçalayabilir ve mükemmel bir insan olabilir mi?” Soru beyninde sıralandı. “Ama bu et parçasına hayat vermekle ilgili, hayat.” Kendisini sorguladı. 

Cevap neredeyse anında geldi. “Elektrik, büyük elektrik akımı şoku.”
Ertesi gün, Frankenstein, bacakları ya da elleri ampüte eden mezardan cesetleri kazmaya başladı. 

Kimse bu garip ürperesi deneyi bilmiyordu. Frankenstein’in geçtiği günlerde insan vücudunun tüm parçaları vardı. Her bir parçayı dikkatli bir şekilde dikilmişti. Laboratuvarında yatan şey, içinde yaşamı olmayan bir adamın canavarıydı.

Frankenstein, “Şimdi son adımda, bu canavardan büyük elektrik enerjisini geçmek için” diye düşündü. Bütün hazırlıklar yapıldı. Bir manivela hareket ettirildi ve ZAP …. canavarların vücudu güçlü akım patlamaları ile sarsıldı.

İlgili Makaleler
Frankenstein Masalı
Frankenstein Masalı

Her şey bir an için sessizdi, o zaman canavarı karıştırdı ve yavaşça ayağa kalktı. Uzandığı zamandan çok daha büyük görünüyordu, sekiz ayağı ayakta duruyordu ve iki yüz kilo ağırlığındaydı.
Frankenstein’in başarılı bir deneyden ötürü öfori kısa sürdü. 

Canavar şimdi ona doğru geliyordu. Canavar, Frankenstein’in kapıyı sokaklara çarpmasından sonra yürüdü. Terör sokaklarda hüküm sürdü. Canavarı gören herkes hayatları için koştu. Canavar her şeyi yok etti. Dükkanlar yere süzüldü ve camlar ezildi. Birisi canavarı durdurmak zorunda kaldı.

Frankenstein’in evinde şoka uğramıştı; Canavarı kentte yıkım yaratıyordu; Bir şekilde onu durdurmak zorunda kaldı. Canavarla yüzleşmeye karar verdi.

Frankenstein onunla silah alarak canavarı aramaya gitti. Onu sokak köşelerinden birinde bulmuş. 

Frankenstein, silahın içindeki tüm mermileri canavarın kafasına, omuzlarına ve göğsüne ateşleyerek öldürdü.
Frankenstein, asla doğa ile asla deneme yapmamak için kendine yemin etti.

Bu popüler Masal da ilginizi çekebilir.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!