1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaKomik Hikayeler

Galiba Yine Anneni Darılttın

Galiba Yine Anneni Darılttın
Galiba Yine Anneni Darılttın

Galiba Yine Anneni Darılttın Nasreedin Hoca Fıkrası Oku

Hocanın eşeği ölmüş. Pazardan yeni bir eşek almış. Hoca, eşeğin yularını çekip ardına bakmadan yoluna devam ederken iki hırsız sözleşip yavaşça eşeğin yularını sıyırmışlar. Biri eşeği pazara götürüp satmış. Öteki de yuları başına geçirip Hoca ile beraber evinin kapısı önüne kadar gelmiş. Hoca arkasına dönüp eşek yerine adamı görünce şaşa kalmış.

 -Ayol sen kimsin?

Kurnaz hırsız, sesine de üzüntülü bir ton vererek uydurduğu şu hikayeyi anlatmış:

 Ah, Hoca hazretleri, cahillik. Anamın huzurunda bir gün bir eşeklik ettim. Aşırı derecede canını sıktım. O da: “Dilerim eşek olasın” diye beddua etti. Derhal eşek oldum. Beni pazara götürüp sattılar. Siz aldınız. Sizin mübarekliğiniz sebebiyle tekrar adam oldum! Hocaya tekrar tekrar teşekkürler etmiş. Hoca da:

– Haydi bir daha öyle haylazlık etme! diyerek adamı salıvermiş. Ertesi gün tekrar eşek almak için pazara gitmiş. Bakmış ki dünkü aldığı eşek, yine canbaz elinde dolaşıyor. Hoca hemen eşeğin kulağına eğilmiş ve gülerek şöyle söylemiş:

İlgili Makaleler

– Seni gidi haylaz seni, galiba sözümü dinlemeyip yine anneni darılttın!

Okul Öncesi HikayelerMasallar2 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!