Harika Kanatlar Hikayesi

Harika Kanatlar Masalı

Abone Ol google news

Harika kanatlar, Bir helikopter, bir uçak ve bir jetten oluşan Harika Kanatlar ekibi, insanlara yardım etmek için hizmet veren çok iyi birer arkadaşlarmış. Hem insanlara hem de birbirlerine yardım etmeyi çok seven hem dost hem iş arkadaşı bu ekibin, bir de kulede onlara görevlerini ileten Matias adında bir arkadaşları varmış.

İnsanlar yardıma ihtiyaç duyduğunda Matias’ı arar, Matias da ekipte o an boş olan kim varsa ona görevini verir ve görevi alan uçak, helikopter veya jet hemen bu görevi yerine getirirmiş. Gerek bir yere yetişmesi gereken kişilere yardım eden gerek insanların bir yere göndermesi gereken şeyleri taşıyan bu ekipten jet ve uçak görevde insanlara yardım ederken, Matias’a bir telefon gelmiş.

Arayan kişi annesinin Madrid’de yaşadığı ve çok hastalandığını, hemen onun yanına gitmek istediğini söylemiş. Bunu duyan Matias, hemen ekibe telsizden seslenmiş. Helikopter, insanlara yardım etmeden oturduğu için sıkılırken hemen bu anonsu duymuş ve Matias’a;

-Ben boştayım Matias. Hadi hemen bana adresi ver de o kişiyi annesine en hızlı şekilde ulaştırayım.

Demiş. Matias adresi verir vermez pervanelerini çalıştıran ve havalanan helikopter, en hızlı şekilde adrese uçmaya başlamış. Ancak o gün çok yağmurluymuş ve bulutlar onun görmesine engel oluyormuş. Görevi için korkusuzca uçan helikopter, tüm engellere rağmen adrese ulaşmış.

Hemen bu kişiyi içerisine bindirerek havalanmış ve Madrid’e doğru hızlıca yol almaya başlamış. Ancak bu kötü hava iyice kötüleşmiş ve her yerde şimşekler çakmaya başlamış. Helikopter ne kadar tedirgin olsa da görevi için durmadan devam etmiş.

Ancak bir anda pervanesine bir şimşek gelmiş ve pervanesi kırılmış. Hem içerisinde oturan kişi hem de helikopter çok korkuyormuş. Helikopter kendisinden çok içindeki insanın zarar görmesinden korkuyormuş. Hemen aklına dostları jet ve uçak gelmiş. Çok korkan bir sesle;

-Uçak ve jet, ben şu an pervanemden yaralandım ve düşüyorum ben düşmeden beni ve içimdeki insanı kurtarın demiş.

Bunu duyan uçak ve jet arkadaşları için çok endişelenmiş ve hemen kalkış yaparak şimşeklerden sıyrıla sıyrıla son sürat helikopterin sinyal verdiği yere uçmuşlar. Helikopter yavaş yavaş düşüyor ve artık binalara çok yaklaşıyormuş.

Tam kocaman bir binaya çarpacakken uçak ve jet sağından ve solundan onu tutarak havaya uçurmuş ve binaya çarpmasını engellemiş. Beraber önce sağ salim kadını Madrid’e bırakmışlar, ardından helikopteri kollarına alan uçak ve jet hemen onu üsse götürüp iyileştirmiş. Bu maceradan da böylece kurtulmuşlar.

Harika Kanatlar Masalı
Harika Kanatlar Masalı

 

Harika Kanatlar Masalının Konusu Nedir?

Harika Kanatlar masalının konusu, insanlara ve birbirlerine koşulsuz yardım eden çok iyi dost olan uçak, jet ve helikopterden oluşan harika kanatlar ekibinin yaşadığı sürükleyici macerayı anlatmaktadır.

Harika Kanatlar Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku ile Harika Kanatlar Masalı ana fikri, yardım severliğin ve dostluğun önemidir.

Harika Kanatlar Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Sevdiğimiz insanlara yardım etmek ve dostlarımızı korumamız gerektiği dersini çıkartabiliriz.


Benzer İçerikler

Pijamaskeliler Hikayesi
Pijamaskeliler Hikayesi
Kar Beyazı ve Kırmızı Gül
Kar Beyazı ve Kırmızı Gül Hikayesi
Sihirli Çan
Sihirli Çan Hikayesi
Kırk Yıllık Sirke Fıkrası
Kırk Yıllık Sirke Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.