Hızlı Çita Hikayesi

Hızlı Çita Masalı

Abone Ol google news

Hızlı Çita masalı, günlerden bir sabah hareketlilik kendisini göstermeye başlamıştı. Çita bu durum karşısında çok fazla meraklandı ve hareketliliğin olduğu kalabalığa doğru gitmeye başladı. Oraya doğru gittiği zaman ilk önüne çıkanlardan biri Tavşan oldu. Tavşana ‘’ Neden burada kalabalık var?’’ diye sordu. Tavşanda çitaya dönerek haberin yok mu bugün bir yarışma yapılacak dendi. Öyle ki bu yarışmada önemli olan en hızlı kimin koştuğunun tespit edilmesidir.

Çita, tavşandan duymuş olduğu bu haber karşısında şaşırdı. Çünkü daha önce böyle bir şey olacağı ile ilgili bir bilgisi yoktu. Tavşan Çitaya dönerek eğer sen de katılmak istersen hemen yarışmanın olduğu yere gidelim dedi.

Çita ile tavşan yarışmanın yapılacak olduğu yerin yolunu tutmaya başladı. Artık yarışmanın olacağı gün gelip çatmıştı. Burada önemli olan yarışma başladığı an kimin daha önce koşarak yarışmayı birinci olarak bitireceğini öğrenmek vardı. Üstelik yarışma için pek çok kalabalık bir araya gelmiş, kimin birinci olacağına dair sormaya başlamıştı.

Yarışmacıların içerisine isminin yazılmasıyla artık Çita da eklenmişti. Şüphesiz tavşan tarafından çitanın nasıl bir performans gösterecek olduğu oldukça önemli bir konu haline gelmişti. Çita kendisine tam ve emin şekilde yarışmanın bir an önce yapılmasını istiyordu. Hatta yarışma başladığı sırada birinci bitireceğine dair kendinden çok fazla emindi. Rakipleri içerisinde pek çok aslan, panter gibi güçlü şekilde koşmayı başaracak canlılar vardı.

Üstelik bu canlılar yarışmada güçlü yapısından dolayı favori gösteriliyordu. Çitanın her ne kadar güçlü rakipleri olsa da kendinden oldukça emin bir kararlı yapısıyla hareket etmeye devam ediyordu.

Tüm yarışmacılar çitanın yarışmada en sonuncu olacağını düşünüyor ve kazanmasına da hiçbir şekilde umut vermiyorlardı. Hatta çita ile sürekli dalga geçiyor, yarışmaya boşuna katılmış olduğunu söyleyerek kızmasına neden oluyordu.

Çita onların yaptığı bu tür alaycı tavrına karşı soğukkanlı şekilde dururken, yarışma başlayınca görürsün kim sonuncu olacak diye iç geçirmeye başladı. Yarışma başladığı sırada rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştı. Yarış boyunca sürekli olarak rakiplerinden bir adım önde olan çita, bitiş çizgisine geldiği esnada birinci olmayı başarmıştı. Bunu gören hem yarışmayı izleyenler hem de rakipleri şok geçirdiler. Çünkü yarışmada asla çitanın başarılı olabileceğini düşünmüyorlardı. Tavşan Godik tarafından yarışmanın birincisine verilecek hediyeler hazırlanmış olurken, buranın en birincisi sensin demiştir.

Hızlı Çita Masalı
Hızlı Çita Masalı

Hızlı Çita Masalı Konusu Nedir?

Masal oku, Hızlı Çita masalı konusu, Çita’nın yarışmaya katılması ve rakiplerine oranla daha güçsüz gibi görünse de kendine olan inancından dolayı zafer çizgisine gelmeyi başarmış olmasını anlatır.

Hızlı Çita Masalı Ana Fikri Nedir?

Hızlı Çita Masalı ana fikri nedir? Düşünce ve kalbin her neyi isterse onu başaramama gibi bir durum söz konusu değildir.

Hızlı Çita Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Hızlı çita masalı çıkartılabilecek dersler, kimse için önyargılı davranmamalıyız.


Benzer İçerikler

Mavi At Hikâyesi
Mavi At Hikâyesi
En Güzel Günler
En Güzel Günler Hikayesi
Otobüs Tostos Masalı
Otobüs Tostos Hikayesi
Aslan İle Kurbağa
Aslan İle Kurbağa Hikaye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.