İmam Efendinin Ölümü Hikâyesi

İmam Efendinin Ölümü Efsane Hikayesi

Abone Ol google news
İmam Efendinin Ölümü Efsane Hikayesi
İmam Efendinin Ölümü Efsane Hikayesi

İmam Efendinin Ölümü Efsane Hikaye

Dikkatli dinlemenizi tavsiye ediyorum. Bir İmam Efendi varmış. Namazını tadil-i Erkan’a uyarak kılmaya çok dikkat edermiş. Cemaati hayranmış İmam efendiye. İmam Efendi bir gün cemaate öğle namazı kıldırırken. Öğlenin sünnetini de sağına selam verirken ak sakallı bir ihtiyar görür, sola selam verir, hemen sağına döner bakar ki ihtiyar yok.

Farza geçer, farz namazda da aynısı olur İmam Efendi şaşkındır son sünnete, durur tam sağa Selam verecek. ihtiyar yine orada sola selam vermeden sorar. Amca sen kimsin, necisin, namazda sağa selam verirken varsın, sola selam verip geri baktım da yoksun. İhtiyar adam eğer beni merak ediyorsan, peşine cemaatinde al, bir karanlık sokak var orayı geç. Orada korkunç mu, korkunç bir Sokak var. Orayı da geç. Ondan sonra yeşil bir kapı çıkacak önüne. O kapının üzerinde La İlahe İllallah Muhammedun Resulullah yazıyor. O kapıdan gir ve beni orada bulacaksın. Kim olduğumu ancak o zaman söylerim.

İmam Efendi hemen cemaate dönüp, benim başımdan böyle böyle bir iş geçti. Hadi benle geliyor musunuz? Cemaat çok sevdikleri imamlarını yalnız bırakmaz, önce karanlık sokaktan geçerler, korkunç sokağa gelince İmam Efendi arkasına bir bakar ki cemaatten kimse kalmamış. Sokak o kadar korkunçmuş ki hepsi kaçmışlar.

İmam Efendi o sokaktan geçmiş ve yeşil kapıyı görmüş .Kapının güzelliği gözlerine kamaştırmış, üzerinde la ilahe illallah Muhammedün Resulullah yazıyormuş. Hemen içeri girmiş. İçerisi o kadar güzelmiş ki İmam Efendi büyülenmiş ihtiyar adam orada bir koltukta imamı bekliyormuş. İmam Efendi hemen sormuş, dediklerini yaptım dediğin Sokaklardan geçtim. Fakat cemaatin bu korkunç sokağa gelince beni bırakıp kaçtılar. Şimdi bana söyle bakalım. Sen kimsin yaşlı adam gülümseyerek İmam Efendi ye.

-Ben Azrail’im ve Sen öğlenin sünnetinde sağa ilk selam Verdiğinde beni gördün ya işte o zaman tereyağından kıl çeker gibi ruhunu bedeninden aldım, ama sen bunu anlayamadın bile. Karanlık sokak var ya, orası senin tabutun cemaat seni omuzlayıp getirdi. Sonra o korkunç sokağa yani kabrine koydular. İmanın o kadar kuvvetli ki, hakkıyla kıldığın namazlar ve yaptığın görevin seni oradan hiç korkmadan geçirdi. Burası da cenneti Ala. Dilediğin gibi yaşa.

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Oduncu ile Yılanın Hikayesi
Oduncu ile Yılanın Hikayesi
Yilan Sasli Kadinin İnanilmaz Hikayesi
Yılan Saçlı Kadının İnanılmaz Hikayesi
ak sakallilar
Ak Sakallılar Hikayesi
atilla
Hun İmparatoru Atilla Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.