Kanatlı Aslan Hikayesi

Kanatlı Aslan Masalı

Abone Ol google news

Kanatlı aslan masalı, Bir zamanlar ormanın birisinde Leo isminde herkes tarafından çok mu çok sevilen aslan yaşamına devam edermiş. Leo tüm aslanlardan farklı bir şekilde çok güçlü olmasa bile birçok arkadaşı gibi halinden çok memnun olan bir kişi olmuş.

Yine bir gün çalıların arasında bir yiyecek bulmuş ve sevinçle evine gittiği sırada karşısına sırtlan çıkarak elinden almak isteyince Leo da vermek istememiş.

Güçsüz bir aslan olduğunu bilen sırtlanlarda kızgın bir şekilde etrafına geçerek Leo’nun korkmasına neden olmuşlar. Leo en son vermek zorunda kalmış ve uzun bir süre aç kaldıktan sonra evine giderken bir anda çok uzaklaştığını fark etmiş. Geri dönmek de istememişti.

 

Kanatlı Aslan Masalı
Kanatlı Aslan Masalı

O geceyi geçirmek için bir yer ararken Leo bir mağara görmüş ve içeri girmiş. Yatmak için bir yer ayarladıktan hemen sonra içeri bir tilki girmiş.

Tilkinin girdiği gören Leo burası eviniz galiba hemen gidiyorum diye tam çıkacakken yaşlı tilki izin vermemiş. Kendisine sırtlanların nasıl davrandığını bildiğini ve bu yüzden gitmesini istemediğini, kendisine bir güç vererek herkesin ona kanatlı aslan diyeceklerini söylemiş.

Tilki eline aldığı bir asa ile Leo’nun kafasına iki kere vurmuş ve birden değişim meydana gelmiş. Leo o an kendisini çok güçlü hissetmiş ve tilkiye teşekkür ederek evine gitmiş.

Leo sabah olduğu an evden çıkmış ve kısa bir zamanda adeta efsane haline dönmüş. Tüm hayvanlar artık Leo’dan kanatlı aslan diye bahsederek korkar hale gelmiş. Günler bu şekilde devam ederken ormandaki en güçlü hayvanlar bir araya gelmiş ve bir çözüm bulmak istemişler. Hepsi bir araya gelmiş ve herkes kaçarken sadece Leo kaçmamıştı.

Kaplumbağa da orada kalarak taze otlar yemeye devam ederken Leo yanına giderek neden korkmadın dedi ve konuşmaya başladılar. Tilkinin kendisine iyilik yapmadığını herkesin kendisinden korktuğunu söyleyince Leo her şeyin farkına varmış ve tilkinin yanına giderek eskisi gibi olmak istemiş.

Eskisi gibi olan Leo evine giderek artık mutlu bir hayatına devam etmiş.

Kanatlı Aslan Masalının Konusu Nedir?

Kanatlı Aslan masalı konusu Leo hayatını güçsüzlükler ile yaşarken bir anda tilkinin verdiği güç ile her ne kadar herkesin korktuğu birisi olsa bile bu onu mutlu etmez. Asıl mutluluk sevilen birisi olmak olduğunu fark edince yeniden eski haline dönmeyi seçer. Bu olayları ele alır.

Kanatlı Aslan Masalının Ana Fikri Nedir?

Kanatlı Aslan masalı ana fikri önemli olan güç değil korkulan birisi olmak değil. Asıl önemli olan herkes tarafından sevilen birisi olmaktır.

Kanatlı Aslan Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Kanatlı Aslan masalından çıkarılabilecek dersler ne kadar güçlü olursak olalım herkes tarafından sevilen birisi olmazsak mutlu olamayız.


Benzer İçerikler

Cesur Terzi Masalı
Cesur Terzi Hikayesi
Ali Baba ve Kırk Haramiler Masalı
Ali Baba ve Kırk Haramiler Hikayesi
Ağustos Böceği İle Arı
Ağustos Böceği İle Arı Hikayesi
En Keyifli Yolculuk
En Keyifli Yolculuk Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.