Kanatlı Kediler Hikayesi

Kanatlı Kediler Masalı

Abone Ol google news

Kanatlı Kediler masalı, bir varmış bir yokmuş diyarda kanatlı kediler varmış. Kanatlı kediler, diğer tüm kedilere benzemiyormuş. Öyle ki onu farklı kılan en önemli özelliğinden biri de kanatlarının olmasıymış. Üstelik bu kedilerin de kendi aralarında farklı pek çok hamaratları bulunuyormuş. Her birinin kendi içerisinde farklı pek çok özellikleri varmış.

Doğal olarak farklı pek çok özelliklerinin olması çevrede kedilerin günden güne daha fazla dikkat çekmelerine neden oluyormuş. İstedikleri zaman uçuyor, kendi etraflarında dönebiliyor ve şirin akrobatik hareketler yapabiliyorlarmış. Zaten bu kedilerin en önemli özelliklerinden biri üstün bir zeka ve yeteneğe sahip olmalarıymış.

Kanatlı kediler günlerden bir gün anlaşamamış ve aralarında anlaşmazlık çıkmış. Her gün birlikte kanatlarını açıp, gösteriler yapan kediler bu sabah birbirleri ile kavga ettiklerinden dolayı yüzü beş karış suratlı şekildeymiş. Kanatlı kedilerin aralarının bozuk olduğunu gören bir çiftçi onların yanına giderek neden böyle olduklarını sormaya başlamış.

Kanatlı kediler bu soru sorulduktan sonra hemen birbirini de suçlamaya başlamışlar. Çiftçi onların birbirini suçlar bir halde olduklarını gördükten sonra biraz daha sessiz olmalarını ve aralarında bir anlaşmazlık durumlarının çıkma ihtimalinin elle tutulur bir şey olmayabileceğini söylemiş.

Kedilerin birbirlerine olan öfkeleri dinlemediği gibi tam aksine her geçen zaman dilimi içerisinde daha da fazla şekilde çoğalmaya başlamıştır. Kanatlı kediler ertesi günü yine barışmamış ve yine yüzü asık şekilde oturmuşlardı. Çiftçi yine yanlarına geldi ve onlara dönerek yine mi aynı konuda ısrar ettiklerini sordu. Bir türlü kediler aralarındaki öfkeyi yenemiyor ve hatta bu olayı günden güne daha da fazla şekilde uzatıyordu.

Günlerden bir gün kanatlı kedilerden biri tek başına kanatlarını kullanmaya başladığı esnada yere düşerek kanadını incitti. Üstelik yerden kalkamıyor ve canı çok fazla şekilde yanıyordu. Kanatlı kedinin bu halini görmeye başlayan diğer küs kediler hemen onun yanına giderek yardım etmeye başladı. Yardım ederken birbirleri ile konuşmaya başladılar ve aralarındaki küslük sına erdi.

Çiftçi bu durumun farkına vararak hemen yanlarına gitti ve onların birbirlerini çok fazla sevmiş olduğunu ve bu nedenle bir daha aralarındaki küslüğün çok daha fazla uzatılmaması gerektiğini söyledi. Tüm bunlardan sonra çiftçinin dedikleri onlara küpe olurken daha mutlu bir yaşam sürmelerine neden olmuştur.

 

Kanatlı Kediler Masalı
Kanatlı Kediler Masalı

Kanatlı Kediler Masalı Konusu Nedir?

Masal oku, Kanatlı Kediler Masalı konusu, kanatlı kedilerin aralarında tartışma büyüdükten sonra küs kalmalarına neden olsa da birbirlerini çok sevdiklerinden dolayı bu küslük kısa kalmıştır.

Kanatlı Kediler Masalı Ana Fikri

Kanatlı Kediler Masalı ana fikri, sevdiklerimize her ne kadar kırılsak bile onların başına bir şey geldiği zaman hemen yardıma koşarız.

Kanatlı Kediler Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kanatlı Kediler Masalı çıkartılabilecek dersler her ne anlaşmazlık olursa olsun sevgi varsa küslük geçecektir.


Benzer İçerikler

Açgözlü Çocuk Masalı
Açgözlü Çocuk Hikayesi
Tavşanlar Ülkesi Hikayesi
Tavşanlar Ülkesi Hikayesi
Eski Sultan Masalı Oku
Eski Sultan Hikayesi
Dilenci Prens Masalı
Dilenci Prens Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.