Kanguru Hopidik Hikayesi

Kanguru Hopidik Masalı

Abone Ol google news

Kanguru hopidik masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde tüm hayvanların bir arada yaşadığı kocaman bir ormanda yerinde duramayan, yaramaz ve şımarık bir yavru kanguru varmış. Hopidik adındaki bu kanguru, tüm gün boyunca oradan oraya zıp zıp zıplar, tüm gün anne ve babasını peşinden koştururmuş. Oyun oynamayı çok seven Hopidik, çok şımarık ve yaramaz olduğu için oyun oynarken hiçbir kurala uymak istemez, böyle olunca da arkadaşları onunla oyun oynamak istemezmiş.

Yine günlerden bir gün sabah kahvaltısını yapar yapmaz kendisini evden dışarı atan ve zıp zıp ormanda gezmeye başlayan Kanguru Hopidik, ormanın ilerisinde oyun oynayan arkadaşlarını görünce hemen onların yanına doğru gitmiş ve onlarla oyun oynamak istemiş.

Ama arkadaşları Hopidik oynadıkları tüm oyunu bozuyor ve onları sinirlendiriyor diye onu oyunlarına almamışlar. Hopidik çok üzülmüş ve yanlarından ayrılmış. Canı çok sıkıldığı için oynayacak bir oyun arayan Hopidik, bir anda sapsarı kanatları ile parıl parıl parlayan bir kelebek görmüş.

Bu kelebeği daha yakından görmek ve onunla arkadaş olmak isteyen Hopidik, ona doğru zıplayınca, kelebek kendisine zarar verecek sanarak uçup kaçmaya başlamış. Hopidik ise minik kelebek onunla yakalamaca oynuyor sanıp düşmüş peşine.

Kelebek önde yavru kanguru arkada gitmişler de gitmişler. Ancak yavru kanguru yaşadığı yerden o kadar uzaklaşmış ki bir anda geldiği yeri tanıyamayıp korkmaya başlamış. Bir anda kelebeği koşturmayı bırakıp bir ağacın önünde oturarak ağlamaya başlamış.

Anne ve babasının ona verdiği öğütleri hatırlayan ve tek başına uzaklara gitmemesi gerektiğini hatırlayan Hopidik, yaramazlık yaptığı için kaybolduğunu anlamış. Korkarak nasıl geri döneceğini düşünen Hopidik, bir anda karşısında oyun arkadaşı yavru tavşan ve ailesini görmüş.

Koşarak onların yanına gitmiş ve kaybolduğunu söylemiş. Yavru tavşan;

-Eğer oyunbozanlık yapmayıp bizimle güzel güzel oynasaydın bu duruma düşmezdin.

Demiş. Kanguru Hopidik’e çok kızgınmış. Ama onun kaybolduğu için yaşadığı korkuyu görünce her ne kadar oyun oynarken yaramazlık yapsa da iyi bir arkadaşı olduğu için haline üzülmüş. Kanguru Hopidik ise tüm yaptıklarından zaten pişmanmış. Hem arkadaşlarını hem de ailesini üzdüğü için bu duruma düştüğünü düşünen Hopidik, arkadaşı yavru tavşandan özür dilemiş.

Anne ve baba tavşan da duyarlı birer hayvan oldukları için onu bu halde bırakmayıp hemen kanguruyu alıp evine götürmüşler. Zaten onu her yerde arayıp bulamayan ve çok telaşlanan anne ve baba kanguru, yavrularını görünce çok sevinmiş. Kanguru Hopidik, her zaman hareketli olmuş ama bir daha hiç yaramazlık yapmamış.

Kanguru Hopidik Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Kanguru Hopidik masalının konusu, yaramaz ve şımarık yavru kanguru Hopidik’in oyunbozanlık yapıp arkadaşlarını sinirlendiren, anne ve babasının sözünü dinlemeyip uzaklara giderek kaybolan Hopidik’in yaptıklarından pişman olmasıdır.

Kanguru Hopidik Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal Oku, Kanguru Hopidik masalının ana fikri, anne ve baba sözünü dinlemenin ve arkadaşlarla iyi anlaşmanın önemidir.

Kanguru Hopidik Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kanguru Hopidik Masalı ile yaramaz ve şımarık bir çocuk olmanın başımıza kötü şeyler gelmesine neden olacağı, ailemizi üzeceği ve bununla birlikte arkadaşlarımızla iyi anlaşıp oyunbozanlık yapmamamız gerektiği derslerini çıkartabiliriz.

Masal okuGelincik İle Horoz MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Çiftçi İle Eşekleri Masalı
Çiftçi İle Eşekleri Hikayesi
Rumpelstiltskin
Rumpelstiltskin Hikayesi
Fil-ve-karinca
Fil Ve Karınca Hikayesi
Keloğlan İle Kardeşleri Masalı Oku
Keloğlan İle Kardeşleri Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.