Kar Tanesi Hikayesi

Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku

Abone Ol google news
Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku
Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku

Kar Tanesi Hikayesi Oku

Bir varmış bir yokmuş,evvel zaman içinde bir kış günü şehirlerin birinde yer yüzüne kar yağıyormuş. Hava çok soğukmuş. İnsanlar hızlıca ısınacak yerler arıyormuş. Böyle bir havada kar taneleri yavaş yavaş süzülerek yer yüzüne iniyorlarmış.

Minik ama çok tatlı bir kar tanesi yer yüzüne düşerken bulut ona seslenmiş: “Hey Kar tanesi yolun açık olsun. Gideceğin diyarlara benden selam söyle. Güzel bir yere düşmeni diliyorum.” demiş.

Kar tanesi ise cevap olarak “Elbette, en güzel yere düşmek için can atıyorum. Çok güzel bir yere düşeceğim. Selamını ileteceğim” demiş. Sonra kar tanesi yere düşüşe geçmiş. Etrafında birbirinde farklı kar taneleri farklı yerlere düşüyorlarmış.

Bazıları dağın tepelerine düşerek hep kar tanesi olarak kalıp etrafı gözetliyormuş. Bazı kar taneleri denize düşerek su damlasına dönüşüp gelen giden gemileri gözetliyormuş. Bazı kar taneleri ise şehre dökülerek içme sularına karışıyormuş.

Bizim minik kar tanesi nereye düşeceğine bir türlü karar veremiyormuş. Dağa düşersem hep orada kalırım canım sıkılır, demiş. Denize düşersem güzel olur ama daha güzel yerlere inebilirim, demiş. En son düşünüp taşınmış.

Evet, kararını vermiş bizim minik kar tanesi. Düşeceği yer belliymiş. Bir çocuğun avucuna düşecekmiş. Çocuğun avucuna düşerek onu sevindirmek, mutlu etmek istiyormuş. Düşüş yerini ona göre ayarlarmış.

Çocuk yolda kar tanelerinin süzülüşünü izliyormuş. Elleri ile yakalamaya çalışıyor ama başarısız oluyormuş. Bizim kar tanesi ise bile isteye çocuğun eline düşmüş. Çocuk sonunda elinde bir kar tanesi yakalamış. Hemen yanında annesine göstermiş. Anne bak kar tanesi yakaladım. Çok güzel gözüküyor demi, diyerek elini annesine doğru göstermiş.

Minik kar tanesi ise bu durumu görünce aşırı mutlu olmuş. En doğru yere indiğine kanaat getirmiş. Belki dağa inip daha uzun süre kar tanesi olarak kalabilirdim ama bir çocuğu mutlu etmek benim için daha önemli demiş.

Kar tanesi çocuğun o sevgi dolu davranışı ile beraber o sıcacık ve sevgi dolu ellerinde bir su damlasına dönüşüvermiş. Ama minik kar tanesi bundan hiç rahatsız değilmiş. Aksine çok mutluymuş. Çünkü bir çocuğun mutluluğu kendisine yetmiş.

Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku
Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku

Kar Tanesi Masalı Özeti

Soğuk bir kış günü yer yüzüne doğru kar yağıyormuş. Bulutlardan düşen kar taneleri yer yüzündeki inecekleri yeri seçmeye karar veriyormuş. Bulut kar tanesine güzel bir yere inmesi konusunda dileklerini iletmiş. Kar tanesi ise en doğru yeri seçeceğini söyleyerek buluttan ayrılmış.

Yer yüzüne doğru ilerlerken bizim minik kar tanesi farklı yerlere inen kar tanelerini görmüş. Kendisi de bir türlü inebileceği en iyi yeri seçemiyormuş. Çevresindeki arkadaşlarının indikleri yerler çok sıradan geliyormuş.

En sonunda ineceği yeri karar vermiş. Bir çocuğun avuçlarına inmek istemiş. Onun mutluluğunu görmek istemiş. Hemen yönünü değiştirerek bir çocuğun ellerine konmaya çalışmış.

Tam da o esnada küçük bir çocuk kar tanelerini yakalamaya çalışıyormuş. Elleriyle yakalamaya çalışırken hep ıskalıyormuş. Bizim minik kar tanesi onun avucuna inmiş ve orada bir su damlasına dönüşmüş.

Çocuk ise mutlu bir şekilde anne sonunda yakaladım diye bizim minik kar tanesini göstermiş. Çocuğun mutluluğu görmeye değermiş. Kar tanesi inecek en doğru yeri seçtiğine emin olmuş.

Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku
Kar Tanesi Masalı ve Hikayesi Oku

Kar Tanesi Masalı Hakkında Sorulan Sorular

  • Kar Tanesi Masalı Ana Fikri Nedir?: Kar tanesi masalının ana fikri, çocukları ya da farklı kişileri mutlu etmek asıl hedefimiz olmalıdır.
  • Kar Tanesi Masalının Konusu Nedir?: Kar tanesi masalının konusu, yer yüzüne düşen bir kar tanesinin ineceği yeri seçme anında yaşadıklarını anlatmaktadır.
  • Kar Tanesi Masalı Gerçek Midir?: Kar tanesi masalının gerçekliğini sorgulayan minik okurlarımızı şunu söyleyebiliriz. Anlatılanlar gerek olmasa da anlatılmak istenenler gerçektir. Kısaca cevap vermek gerekirse kar tanesi masalı kurgudur ama anlatılmak istenen kısımlar vardır.
  • Kar Tanesi Masalı Nasıl Dinlenir?: Kar Tanesi Masalı nasıl dinlenir diye soranlara YouTube’u önerebiliriz. Youtube üzerinde dinlemek istediğiniz masalları araştırarak istediğiniz yerde istediğiniz vakit dinleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Youtube uygulamasına “Kar tanesi hikayeleri dinle” yazıp size sesi en güzel gelen okurun videosunu açmaktır. Ardından dinlediğiniz masalın keyfini çıkarabilir, küçük dinleyicilerin merakını giderebilirsiniz.

Okul Öncesi HikayelerMasallar2 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Yardımsever Tavuk Masalı
Yardımsever Tavuk Hikayesi
Kaplan Masalı
Kaplan Hikayesi
Akıllı Tavşan Momo Masalı
Akıllı Tavşan Momo Hikayesi
Horoz ile Tilki Masalı
Horoz ile Tilki Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.