Kedi Köpek Hikayesi

Kedi Köpek Masalı

Abone Ol google news

Kedi köpek masalı, Ormanın birinde yaşamakta olan bir köpek ve bir kedi varmış. Bu köpek ve kedi birbirleriyle hiç anlaşamaz her gün kavga ederlermiş. Artık köpek ve kedinin birbirleriyle kavga etmesi tüm ormanın canını sıkmaya başlamış.

Kavga etmeye başladıkları zaman hiçbir şey görmez etrafta ne var ne yok sinirden dağıtırlarmış. Çoğu zaman etraftaki diğer kişilerin eşyalarına da zarar veren kedi köpek orman halkını canından bezdirmiş.

Ormandaki diğer canlılar artık kedi ve köpeğin birbirleriyle kavga etmemesini ve iyi anlaşmalarını isterler ancak ne yapsalar onları barıştırmazlarmış.

Bir gün kedi ormanın derinliklerine doğru ilerlemeye başlamış ve burada kendine oynayacak arkadaşlar aramış. Ancak yol boyu kimseye göremediği için ormandan bir hayli uzaklaşmış. Oldukça geç saatler olduğunda ise artık geri dönmesi gerektiğini düşünmüş ve arkasına doğru dönmüş. Ancak o kadar uzun süredir yürüyormuş ki nerede olduğunu ve ne tarafa gitmesi gerektiğini hatırlayamamış. Bir süre etrafına bakınmaya devam eden kedi artık yolu bulabileceğine olan inancını tamamen kaybedince bir taşın kenarına oturup ağlamaya başlamış.

Bu sırada ormandaki herkes kedinin bir türlü geri gelmediğini ve ona ne olduğunu merak etmeye başlamışlar. Ormanın her yerini karış karış arasalar dahi kediye dair herhangi bir ize rastlanmamışlar bile.

Bu sırada işinden geri dönen köpek ormanın içerisinde kalabalığı görünce yanlarına yaklaşmış ve neden burada beklediklerini sormuş. İçlerinden biri tüm durumu köpeğe anlatmış. Köpek de her ne kadar kediyle anlaşılamasa bile ona ne olduğunu başına bir şey gelip gelmediğini merak etmiş. Tüm ormanı arasalar dahi kediyi bulamamışlar ve köpeğin aklına ormanın derinlikleri gelmiş.

Kimse oraya gitmeye cesaret edememiş ve kediyi aramaktan vazgeçmişler. Ancak köpek arkadaşını orada bırakmaya niyetli değilmiş. Gözünü karartıp hızla ormanın içine doğru girmiş ve her yerde kediyi aramaya devam etmiş.

Bu sırada ağlamaktan ve yorgunluktan bitap düşmüş olan kedi ise bir ağacın kenarında uyuyakalmış. Bir süre sonra köpeğin sesini duyduğunu düşünen kedi uyku sersemi etrafına bakınmaya başlamış ancak köpeği göremediği için hayal gördüğünü düşünmüş. Ancak ses birkaç kez daha tekrar edince köpeğin kendisini aramaya geldiğini anlayarak hemen köpeğe doğru seslenmiş. Kediyi aramakta olan köpek de kedinin sesini duyunca sesin geldiği yere doğru hızla koşmaya başlamış ve kediyi bulmuş. Oldukça yorgun olan kediyi sırtına alarak ormana geri dönmüş ve onu kendi evine alarak yatırmış.

Ertesi sabah kedi uyandığında köpek tüm olanları kediye anlatmış ve o günden sonra kedi ve köpek birbirlerinden özür dileyerek asla kavga etmemişler ve en yakın arkadaş olmuşlar.

Kedi Köpek Masalının Konusu Nedir?

Kedi köpek masalının konusu birbirleriyle hiç anlaşamayan kedi ve köpeğin bir gün kedinin kaybolması ile köpeğin onu araması ve daha sonra çok iyi arkadaş olmalarıdır.

Kedi Köpek Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Kedi köpek masalının ana fikri birbirleriyle hiç anlaşamamalarına rağmen köpeğin kediye yardım etmesidir.

Kedi Köpek Masalından Çıkarılabilecek Dersler Nelerdir?

Kedi köpek masalından çıkarılabilecek dersler içerisinde ise özellikle insanların birbirleriyle anlaşılamasa bile bazen birbirlerine yardımcı olmaları gerektiğidir.

Masal okuHarika Uçuş MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Denizci Sinbad
Denizci Sinbad Hikayesi
Rüzgâroğlu Masalı
Rüzgâroğlu Hikayesi
Kurnaz Tilkinin Sonu
Kurnaz Tilkinin Sonu Hikayesi
Avcı ve Cadı
Avcı ve Cadı Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.