2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarPrens ve Prenses MasallarıTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Kedi Prenses Masalı

Kedi prenses masalı severek okuyacak olduğunuz masallar arasında yer alıyor. Masalda, küçük yaşta annelerini kaybettikten sonra beraber yaşam süren prens ve prenses yaşarmış. Prens ve Prenses çok fazla sevgi dolularmış. Kral babalarını üzmedikleri gibi tam aksine onu mutlu etmek için elinden geleni yaparlarmış.

Günlerden bir gün prens ve prensesi derinden üzmeye neden olacak bir durum yaşanmış. Kral babaları yatağa düşerek hastalanmış ve daha sonrasında yaşama gözlerini yummasıyla tahta prens çıkmıştır. Fakat prens tahta geçecekken birden ortadan kaybolur, kötü bir kalbe sahip zolan amcası prensin tahtına oturmuş.

Prenses kardeşinin kaybolmasına çok üzülmüş ve onu aramak istemiştir. Fakat kardeşini arayabilmesi için saraydan çıkması gerekiyormuş. Kötü kalpli  amcası Prenses’in saraydan çıkmasına izin vermiyormuş. Kötü kalpli amcası, kardeşinin her yerde aranmış olduğunu söylüyor ve prensesi bahanelerle oyalıyormuş.

Aylar geçmiş ve kardeşinden hiçbir şekilde haber alamayan prensesi daha da fazla şekilde bir panik havası kaplamaya başlamış. Bunun üzerine saraydaki dadısına çıkması için kendisine yardım etmesi gerektiğini söylemiş. Bunun üzerine dadı, bu şekilde saraydan çıkmasının zor olduğunu ancak kedi kılığında saraydan çıkabilecek olduğunu söylemiştir. Prenses bu durum karşısında şaşırmış ve nasıl olacağını sorgulamaya başlamış.

Dadı prensese şişeyi göstererek şişenin içerisindeki suyu içtiği zaman bir kediye dönüşecek olduğunu söyler. Fakat bu suyu içtikten sonra tekrardan eski haline gelmek istiyorsan iyi kalpli bir gencin olması gerekir. Eğer iyi kalpli bir gence denk gelirsen ancak o zaman eski haline dönebilirsin. Şişedeki suyu içerek kedi prensese dönüştükten sonra saraydan gizli şekilde çıkmış. Kardeşini aramak için yola koyulduğu esnada genç bir oduncu ile karşılaşmış.

İlgili Makaleler

Kediyi gören oduncu ‘’ senin burada ne işin var güzel kedi? çok acıkmışsındır gel sana bir şeyler vereyim’’ demiş. Kedi prenses oduncu ile kulübe gitmiş ve kendisine verilen sütü içmiş. Oduncu kedinin başını okşadığı esnada tekrardan eski prenses haline gelmiştir. Prenses haline geldikten sonra güzeller güzeli görüntüsüyle oduncuya her şeyi anlatmış ve yardım etmesini istemiştir.

Oduncu ile birlikte prensi ararken, dağın yamacında bulmuşlar. Prens saraya geri döndüğünde askerlere emir vererek kötü kalpli amcasının tutuklanmasını söylemiş. Eski krala sadık olduklarından dolayı askerler hemen bu itaati yerine getirmek için amcasını tutuklamış. Kral, kendisine yardım eden oduncuyu vezir yaparken mutlu bir yaşam sürülmüş.

 

Kedi Prenses Masalı
Kedi Prenses Masalı

Kedi Prenses Masalı Konusu Nedir?

Kedi prenses masalı konusu kralın öldükten sonra tahta geçecek olduğu prensin aniden ortadan kaybolmasını ve kötü kalpli amcasının tuzak kurarak tahta geçmesini anlatır.

Kedi Prenses Masalı Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Kedi Prenses masalı ana fikri, prensese yardımcı olan oduncunun yapmış olduğu iyilik karşısında masalın sonunda vezirlik makamına ulaşması sağlanırken, kötü kalpli amcanın bencil tuzakçı halleri sonunda esir düşmesine neden olmuştur.

Kedi Prenses Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kedi prenses masalı çıkartılabilecek dersler iyi olduğun zaman sonunda güzellikleri bulurken, ayak kaydırma çalıp kötülük beslersen sonunda cezalandırılmak zorunda kalırsın.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
7 Oy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!