Kelebek Prenses Hikayesi

Kelebek Prenses

Abone Ol google news

Kelebek prenses, Kocaman bir ormanda sevimli mi sevimli bir kelebek prenses yaşarmış. Bu prenses bütün gün ormanda gezerek eğlenir arkadaşları ile oyun oynarmış. Bir gün yine annesinden izin isteyerek ormana arkadaşlarının yanına oyun oynamaya gitmiş. Ancak orman oldukça sessiz ve ürkütücüymüş. Kelebek prenses arkadaşlarını da görememiş üstelik.

Tüm ormanda gezen kelebek prenses ne arkadaşlarını görebilmiş ne de diğer hayvanları üzgün bir şekilde sarayına geri dönmüş. Annesi kızının üzgün olduğunu gördüğünde neyi olduğunu sormuş. Kız ise tüm ormanın ıssız ve sessiz olduğunu annesine anlatmış. Kraliçe bu durumdan oldukça tedirgin olmuş ve kızının odasına gitmesini söylemiş.

Kelebek prenses üzgün bir şekilde odasın çıkmış. Kelebek kraliçe ise ormanın neden sessiz olduğunu araştırması için iki muhafız görevlendirmiş. Bu sırada odasında oynayan küçük kelebek bir ses duymuş bu arkadaşı Bayko’nun sesiymiş. Koşarak cama çıkmış yanılmamış bu Bayko’ymuş.

“Oh! Sonunda Bayko bugün ormanda neler oluyor neden kimse yok? Demiş prenses. Bayko ise tedirgin bir sesle bu sabah insanların ormana büyük araçlar ile geldiğini ve bu yüzden herkesin korkarak evine sığındığını anlatmış.

Kelebek prenses bu duruma çok üzülmüş. “Ne yani insanlar ormanımızı mı yıkacaklar?” demiş. Bayko başını yana eğip “maalesef” demiş.

“Asla olamaz evimi ve arkadaşlarımı korumam gerek” demiş ve camdan uçarak çıkmış. Bayko arkasından annesine haber vermesini ormanın çok tehlikeli olduğunu söylese de Kelebek prenses çoktan uçup gitmiş.

Kelebek prenses Bayko’nun söylediği yere gidince gerçekten dev makineleri orada görmüş. Hemen uçarak “Burada ne yapıyorsunuz? Hemen ormanımı terk edin” diye bağırmış ancak kimse onu duymamaktaymış.

Minin kelebeğin aklına bir plan gelmiş insanları rahatsız ederse ormanını kurtarabilirmiş. Başlamış insanların etrafında uçmaya amacına ulaşmışta. İnsanlar rahatsız olmuş. Ancak düşünemediği bir durum varmış kelebeğin insanlar da hazırlıklıymış bu duruma ve yanlarında getirdikleri zehirli ilacı kelebeğe sıkmışlar.

Kelebek prenses ne olduğunu bile anlamadan oracıkta bayılıvermiş.  Neden sonra gözlerini açtığında ise sarayda yatağında yatıyormuş. “Ne oldu bana Bayko?” demiş arkadaşına. Bayko ise olanları anlatmış. Minik kelebek baygın yatarken Bayko’nun ailesi ve kelebek kraliçenin muhafızları minik kelebeğin fikrini uygulamışlar ve insanları ormandan kaçırabilmişler. Ancak Minik kelebek ilacın etkisiyle zarar görmüş.

Bu sırada kraliçe kelebek kızının yanına gelmiş ve bir daha büyüklerine haber vermeden bir iş yapmaması gerektiği konusunda uyarmış. “Arkadaşın Bayko bize durumu anlatmasa zarar görebilirdin kızım” diyerek odadan çıkmış.

Bir prenses masalları anlatımımızın sonuna daha geldik. Yeni masallarda görüşmek üzere.

 

Kelebek Prenses
Kelebek Prenses

Kelebek Prenses Masalının Konusu Nedir?

Masal oku kategorisinde yer alan masallar ile çocuğunuzun gelişimine destek olabilirsiniz. Kelebek Prenses masalının konusu ormanını kurtarmak için aceleci davranan ve kimseye haber vermeden işe kalkışan kelebek prensesin başına gelenler.

Kelebek prenses Masalının Ana Fikri Nedir?

Kelebek prenses masalı ana fikri ise büyüklerine haber vermeden hareket eden küçük bir kızın sonunda zarar görmesi.

Kelebek prenses Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Olumsuz bir durum olduğunda kendi başımıza çözüm üretmek yerine büyüklerimize danışarak bir çözüm üretmemiz gerekmektedir. Aynı zamanda yaşımıza uymayan işlere kalkıştığımız da bu durumdan zarar görebiliriz.


Benzer İçerikler

Kısa Çoraplı Zürafa Masalı
Kısa Çoraplı Zürafa Hikayesi
Koca Ayı ile Maşa Masalı
Koca Ayı ile Maşa Hikayesi
Prenses Anastasia Masalı
Prenses Anastasia Hikayesi
Küçük Kırmızı Tavuk
Küçük Kırmızı Tavuk Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.