10 Yaş Hikayeleri3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Kibirli Karga

kibirli karga masalı oku
kibirli karga masalı oku

Kibirli Karga Hikayesi

Zamanın birinde, bir karga, kendi yuvasından ve ailesinden ayrılıp, uzaklara gitmeye karar vermiş. Çok uzun bir yolculuk geçirmiş ve bir çiftlikte tavus kuşuyla karşılaşmış. Ne güzel kuşlar bunlar! Karga, böylesine güzel tüyleri ömründe görmemiş.

Karga; “Kimsiniz?” diye sormuş. “Tavus kuşuyuz biz.” diye yanıtlamış birisi ve kuyruğunu iyice açmış.

Tavus kuşu, o göz kamaştıran teleklerini göstererek çalımlı çalımlı gezinmiş Karga, onlara veda edip yuvasına dönmüş ama o iki tavus kuşunu unutamamış.

“Ne güzel tüyler onlar! O kadar güzel oldukları için son derece mutlu olmalılar.”

diye düşünmüş ve sonra eğilip kendi çirkin tüylerine bakmış O günden sonra da, tavus kuşlarının eşsiz güzelliğini ve kendi çirkin tüylerini düşünmüş.

İlgili Makaleler

Karga işi daha da ileri götürmüş, onları bir casus gibi izlemeye başlamış. O çalımlı halleri kıskançlığın daha da arttırmış. Bir gün, tavus kuşlarından birinin bir tüy düşürdüğünü görmüş.

Hemen onu alıp saklamış. Başka bir gün bir tane daha bulmuş. Dört tane elde ettiğinde de, onları kendi kuyruğuna takmış ve arkadaşlarının hayranlığını kazanmak için bir aşa, bir yukarı gerinmeye başlamış.

“Bakın şu göz kamaştıran kuyruğuma!” demiş gururlanarak “Sizler gibi çirkin değilim! Çekilin yolumdan kurtçuk yiyen kargalar!” Öteki kargalar ona gülmeye başlamışlar.

“O parlak telekleri takmana rağmen kargadan başka bir şey değilsin!” diye alay etmişler.

Kibirli karga, onlardan ayrılarak tavus kuşlarının yanına gitmiş Tavus kuşları onu görünce tüylerinin çoğu dökülmüş bir başka tavus kuşu sanmışlar ve ona çok acımışlar.

Karga, daha fazla dikkat çekmek istemiş bir plan yapmış. Tavus kuşlarının kuyruklarını açarken çıkardıkları sesi çıkarmaya çalışmış. Fakat; “Gak! Gak!” diye çıkardığı ses onu ele vermiş.

Çok öfkelenen tavus kuşları, çalıntı teleklerini gagalayarak yolmuşlar ve onu oradan uzaklaştırmışlar.

Karga, üzgün ve düşkün bir biçimde eski arkadaşlarının yanına dönmüş ama hiç kimse onunla konuşmamış. Olduğundan farklı görünmeye çalıştığı için kargalar ona sırt çevirmişler, o da onların arasından ayrılmış.

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!