Kibirli Karga Hikayesi

kibirli karga masalı oku

Abone Ol google news
kibirli karga masalı oku
kibirli karga masalı oku

Kibirli Karga Hikayesi

Zamanın birinde, bir karga, kendi yuvasından ve ailesinden ayrılıp, uzaklara gitmeye karar vermiş. Çok uzun bir yolculuk geçirmiş ve bir çiftlikte tavus kuşuyla karşılaşmış. Ne güzel kuşlar bunlar! Karga, böylesine güzel tüyleri ömründe görmemiş.

Karga; “Kimsiniz?” diye sormuş. “Tavus kuşuyuz biz.” diye yanıtlamış birisi ve kuyruğunu iyice açmış.

Tavus kuşu, o göz kamaştıran teleklerini göstererek çalımlı çalımlı gezinmiş Karga, onlara veda edip yuvasına dönmüş ama o iki tavus kuşunu unutamamış.

“Ne güzel tüyler onlar! O kadar güzel oldukları için son derece mutlu olmalılar.”

diye düşünmüş ve sonra eğilip kendi çirkin tüylerine bakmış O günden sonra da, tavus kuşlarının eşsiz güzelliğini ve kendi çirkin tüylerini düşünmüş.

Karga işi daha da ileri götürmüş, onları bir casus gibi izlemeye başlamış. O çalımlı halleri kıskançlığın daha da arttırmış. Bir gün, tavus kuşlarından birinin bir tüy düşürdüğünü görmüş.

Hemen onu alıp saklamış. Başka bir gün bir tane daha bulmuş. Dört tane elde ettiğinde de, onları kendi kuyruğuna takmış ve arkadaşlarının hayranlığını kazanmak için bir aşa, bir yukarı gerinmeye başlamış.

“Bakın şu göz kamaştıran kuyruğuma!” demiş gururlanarak “Sizler gibi çirkin değilim! Çekilin yolumdan kurtçuk yiyen kargalar!” Öteki kargalar ona gülmeye başlamışlar.

“O parlak telekleri takmana rağmen kargadan başka bir şey değilsin!” diye alay etmişler.

Kibirli karga, onlardan ayrılarak tavus kuşlarının yanına gitmiş Tavus kuşları onu görünce tüylerinin çoğu dökülmüş bir başka tavus kuşu sanmışlar ve ona çok acımışlar.

Karga, daha fazla dikkat çekmek istemiş bir plan yapmış. Tavus kuşlarının kuyruklarını açarken çıkardıkları sesi çıkarmaya çalışmış. Fakat; “Gak! Gak!” diye çıkardığı ses onu ele vermiş.

Çok öfkelenen tavus kuşları, çalıntı teleklerini gagalayarak yolmuşlar ve onu oradan uzaklaştırmışlar.

Karga, üzgün ve düşkün bir biçimde eski arkadaşlarının yanına dönmüş ama hiç kimse onunla konuşmamış. Olduğundan farklı görünmeye çalıştığı için kargalar ona sırt çevirmişler, o da onların arasından ayrılmış.

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

Yaşlı Kaplumbağa Masalı Oku
Yaşlı Kaplumbağa Hikayesi
Kanatlı Aslan Masalı
Kanatlı Aslan Hikayesi
Limon Kız Masalı
Limon Kız Hikayesi
Nasreddin Hoca İpe Un Serpmek Fıkrası
İpe Un Serpmek Hikayesi

Yorumlar

  1. Anonim says:

    kaç sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.