Kırmızı Kedi Hikayesi

Kırmızı Kedi Hikayesi

Abone Ol google news

Kırmızı kedi hikayesi, Bir zamanlar okyanusun kıyısında yer alan şirin bir kasabada yaşamına devam eden Cafer isminde bir çocuk varmış. Derme çatma evlerinde ailesi ile beraber yaşarmış.

Günlerden bir gün annesi Cafer’i yanına çağırmış ve kış gelmek üzere olduğu için hazırlık yapmaları gerektiğini anlatmış. Ama paraları olmadığı için keçilerini pazarda satarak kış için bir şeyler alacağını söyleyince Cafer bunu kabul etmemiş ve çalışarak bir şeyler almayı teklif etmiş.

Annesi Cafer çok küçük olduğu için bunu kabul etse de bir türlü ikna edememiş ve Cafer ertesi gün kasaba sokaklarında kendisine iş aramış. Fırıncının da eleman aradığını görünce Cafer fırına girmiş. Fakat şehre taşınacak olan fırıncı Cafer işsiz kalacağı için işten çıkarmak zorunda kalmış ve Cafer yeniden sokaklarda dolaşmaya başlamış.

Sokak köşesinde üç tane kırmızı kediye kızan bir damı görünce kedilerin çok tatlı olduğunu ve neden kızdığını sormuş. Adam da bu tembel olan kedilerin bir işe yaramadıkları için olduğunu söylemiş.

Patronundan yeni parasını alan Cafer parayı adama vererek kedileri almış ve kafesi ile götürmüş. Kırmızı kedileri kucağına alan Cafer kafeslere kedileri koymuş ve dolaşmaya başlamış.

Kazanmış olduğu tüm paraları kedileri almak için veren Cafer ne yapacağını bilemezken büyük bir gemi kaptanının kendisine seslendiğini görerek ona gider. Annesinden iş için anlaştıklarını anlatmak için evine gider.

Annesinden izin alan Cafer yeniden gemiye döner ve yolculuğa başlarlar. Kedileri de yanında olan Cafer her zaman onlara çok iyi bakar ve uzun bir yolculuk yaparlar. Küçük ama zengin olan bir şehre gittikleri zaman tüccarlar ile beraber sokakları gezer.

Kafeste kırmızı kedileri gören herkes şehirde olan fareleri kısa sürede temizler der ve şehirdeki tüm fareleri temizletir. Kendisine bir sürü para teklifi gelen Cafer ödülünü alarak zengin bir hale gelir. Birileri kedileri Cafer’den alır ve Cafer annesinin yanına döner.

Kazandığı para ile ev alır ve annesi ile mutlu bir yaşam sürer. Hem kediler hem de Cafer hayatından çok mutludur.

 

Kırmızı Kedi Hikayesi
Kırmızı Kedi Hikayesi

Kırmızı Kedi Hikayesinin Konusu Nedir?

Kırmızı Kedi Hikayesinin konusu Cafer para kazanma uğruna çıktığı yolda yollarının kesiştiği kediler ile edindiği büyük başarıları anlatır.

Kırmızı Kedi Hikayesinin Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Kırmızı Kedi Hikayesi ana fikri yaşın bir önemi yoktur. Eğer bir insan inanarak yola çıkarsa o yolda başarılı birisi haline gelebilir. Yeter ki merhamet ile devam etsin.

Kırmızı Kedi Hikayesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kırmızı Kedi Hikayesinden çıkarılabilecek dersler eğer biz bizlere ihtiyacı olan herkesin hayvan ya da insan ayırt etmeden yanlarında olursak bizlere çok güzel yollar açılabilir. Bu yüzden de yollarımızı iyi belirlemeliyiz.


Benzer İçerikler

İyi Kalpli Çiçek Masalı Oku
İyi Kalpli Çiçek Hikayesi
Tavşan İle Kaplumbağa
Tavşan İle Kaplumbağa Hikayesi
Kurnaz Tilkinin Sonu
Kurnaz Tilkinin Sonu Hikayesi
Sihirli Fasulye Masalı
Sihirli Fasulye Hikayesi

Yorumlar

  1. redik says:

    sensin o

  2. Misafir says:

    Masalı gece ilk okumada cocuguma okudum. Önceden okumamistim. Cok kez duzeltme yapmak zorunda kaldım. Teşekkür ederim uğraşıp bizkere bir hizmet sundugunuz icin ancak gercekten eksilerde, cok fazla anlatım hatası var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.