Komik Ağaç Hikayesi

Komik Ağaç Masalı

Abone Ol google news

Komik ağaç masalı, kabaya giden ziyaretçilerine keyif dolu anlar yaşatarak mutlu eden yol kenarında sevimli bir ağaç varmış. Bu ağacın en önemli özelliği çocuklarla güzel sohbetler etmeyi çok fazla sevmesiydi. Ne zaman yanından bir çocuk geçmeye başlasa onlarla güzel bir arkadaşlık kuruyor ve neşeli halleriyle mutlu olmasını sağlıyordu. Bu çocuklarda hemen neşe dolu içerisinde olan ağacın yanına giderek harika zamanlar geçirmeye başlarmış. Çocuklar, ağacın yanından geçerken onlara seslenerek meyvelerini ikram etmiş.

Çocuklar ağacın meyvesinden yedikten sonra oturarak sohbet etmeye başlamış. Çocuklar ağacın gölgesinde otururken bir süre sonra oradan kalkarak tarlanın yolunu tutmaya başladı. Efecan ismindeki çocuk yanındaki diğer çocuklara bu kasabanın artık eskisi kadar keyif vermediğini ve hatta günden güne daha da sıkıcı bir hal almaya başlamış olduğunu söyler.

Çocukların kafasında gitmek istediği hayallerinden biri denizmiş. Denize gitmek çok istediklerini kendi aralarında konuşurken bir yandan da ağaç onları dinliyormuş. Sonra onlara seslenerek alın bakalım meyvelerimden yemeye başlayın demiş. Çocuklar ağacın bu yanını gördükleri zaman şaşırarak sen nasıl konuşabiliyorsun diye sormaya başlamış.

Ağaç, onların nasıl imkansız gibi görünen hayalleri varsa kendisinin de konuşması imkansız gibi görünürken konuşabildiğini söylemiş. Ağacın böyle bir konuşma yapması canları sıkılan ve kara kara ne yapacak olduğunu düşünen çocukların daha fazla mutlu olmaya başlamasına neden olmuş. Üstelik ağaç tüm bunlarla sınırlı kalmamış.

Bir yandan da çocukların gülmelerine neden olmuş. Çocuklar ağaç tarafından yapılan şakalara çok fazla gülmüş gün ağacın yanında oldukça keyif alacakları bir zaman geçirmeye başlamış. Çocuklar artık farklı bir şehre giderek çalışmak zorundaydı. Fakat her ne kadar farklı bir şehre gitmiş olsalar bile komik ağacı hiçbir şekilde unutmadığı gibi sürekli olarak hatırlamaya devam ettiler.

Çocuklar farklı şehre gittikleri esnada komik ağaç yalnız kalmayı sevmediğinden dolayı sürekli olarak sohbet edeceği yeni arkadaşlar bulmuş. Tüm yaşamı yaprakları kuruyup solasıya kadar bu şekilde devam etmiş ve böylelikle masalda sona ermiş.

Komik Ağaç Masalı
Komik Ağaç Masalı

Komik Ağaç Masalı Konusu Nedir?

Komik Ağaç Masalı konusu komik olan ağacın çocuklarla tanışması ve onların güzel bir gün geçirmesini sağlamasıdır. Üstelik çocuklar yanlarından ayrıldıktan sonra da şakalaşmayı çok sevdiğinde ve yalnız kalmak istemediğinden dolayı yeni arkadaşlar bulmaya başlamıştır.

Komik Ağaç Masalı Ana Fikri Nedir?

Komik Ağaç Masalı ana fikri, komik olan ağacın çevresindeki kişileri güldürmesi, mutlu etmeyi çalışması bir ömür bu davranışlarının unutulmayarak sürekli hatırlanmaya devam etmesine neden olmaktadır.

Komik Ağaç Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Komik ağaç masalı çıkartılabilecek dersler, yanımızdaki insanları güldürüp, mutlu etmeye çalışmalıyız. Böyle olduğumuz zaman her ne kadar yanımızda olmasalar bile sürekli olarak hatırlanmamıza neden olacağından dolayı bunları çıkarmamız gerekiyor.


Benzer İçerikler

Koca Ayı ile Maşa Masalı
Koca Ayı ile Maşa Hikayesi
Goldilocks ve Üç Ayı Hikayesi
Goldilocks ve Üç Ayı Hikayesi
Köpek İle Efendisi
Köpek İle Efendisi Hikayesi
Bremen Mızıkçıları
Bremen Mızıkacıları Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.