2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıDeğişik MasallarEğitici MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Korsan Masalı

Korsan masalı, Denizlerde gezen ve karşılarına çıkan tüm gemileri soyan bir grup korsan varmış. Bu korsanlar durdurdukları tüm gemileri soyup ganimetlerini çalarak hayatlarını devam ettirirlermiş.

Bir gün yine bu korsanlar bir geminin önünü keserek gemiyi soymaya çalışmış. Ancak geminin komutasında Alis adında bir kadın kaptan varmış. Korsanlar gemiye girer girmez hemen mürettebata kaptanlarının nerede olduğunu sormuş ve derhal kaptanlarını buraya getirmelerini söylemiş.

Bu sırada geminin kaptanı Alis korsanların yanına gelmiş ve “Buyurun kaptan benim. Ne istiyorsunuz?” demiş. Korsanlar ise kaptanın bu cümlesine kahkahalar atarak “Demek kaptan sensin. Biz bu gemide kurdele göremiyoruz” diyerek kaptanına dalga geçmişler.

Bu duruma çok sinirlenen Alis kılıcını çekerek korsanlardan birini öldürmüş. Korsanlar ise kızın yaptığı bu harekete çok sinirlenerek kılıçlarını çekmişler ve saldırıya geçmişler. Ancak Alis ve mürettebatı tüm korsanları öldürdükten sonra baş korsanı esir almışlar.

Ne yapacağını bilemeyen ve etrafa şaşkın gözlerle bakan baş korsana doğru yaklaşan kaptan “Benimle kadın olduğum için dalga geçtiniz ve küçümsediğiniz. Cezanız ölüm olmalı ancak ben sizin için çok daha büyük bir ceza buldum” diyerek baş korsana gülmüş.

İlgili Makaleler

“Bundan sonra benim mürettebatın da çalışıp bana hizmet edecek ve ne dersem ona uyacaksınız. Aksi halde sizi balıklara yem ederim” demiş.

Canından olmak istemeyen korsan kaptanın bu dediğini mecbur kabul etmiş ve ona hizmet etmeye başlamış. Ancak içten içe bir kadına hizmet etmekten gocunan baş korsan kaptanı nasıl öldüreceğinin planlarını da yapmaya devam etmiş.

Bir gün kaptanı gemide yalnız bırakarak onu öldürebileceğini düşünmüş ve hemen bir plan yaparak mürettebatı gemiden göndermiş. Baş korsanının aklında yer alan fikir bir kadının mürettebatı olmadan güçlü olamayacağını bu yüzden de önce mürettebatını uzaklaştırması gerektiğiymiş.

Planını uygulamaya başlayan baş korsan sonunda yakalamaya çalıştığı fırsatı yakalamayı başarmış ve kadın kaptanı tek başına tuzağa çekmiş. Ancak Alis kuvvetli olduğu kadar aynı zamanda akıllı bir kadındı olduğu için baş korsanın yapmaya çalıştığı planı çok önceden fark etmiş ve mürettebatını uyarmış.

Baş korsan tüm mürettebatın gemiden ayrıldığını zannederken bir anda tüm mürettebat onun üzerine gelerek yakalamış ve geminin üst kısmında yer alan tahtaya çıkartmışlar. Kaptan korsana yaklaşarak “seni uyarmıştım korsan artık ölümün kaçınılmaz” demiş ve suya atılması için emir vermiş.

 

Korsan Masalı
Korsan Masalı

Korsan Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Korsan Masalının Konusu tüm gemileri soyarak hayatlarına devam ettiren korsanların bir gün kadın kaptan ile karşılaşarak hayatlarının değişmesidir.

Korsan Masalının Ana Fikri Nedir?

Korsan Masalının Ana Fikri ise baş korsanın Alis’i küçümseyerek kadın olduğu için onu hafife alması ve yaptığı plan sonrasında kendisinin tuzağa düşmesidir.

Korsan Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Korsan Masalından Çıkartılabilecek Dersler kimseyi güçsüz veya kadın olarak küçümsememektir. aynı zamanda küçük gördüğümüz insanların bizden daha akıllı veya daha güçlü olabileceğini unutmamaktır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!