1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Köylü ve Yılan

Köylü Ve Yılan
Köylü Ve Yılan

Yılanın Köylüden Aldığı Öç

Not: Bu Masal İçerisinde Şiddet Yer Almaktadır.

Bir köylü çocuğu, görmeden yılana basmış. Yılan da onu sokmuş. Bunu gören babası, baltayla yılanı öldürmek istemiş ama yalnızca kuyruğunu koparabilmiş. Yılan deliğine girmiş canını kurtarmış.

O günden sonra yılan, köylünün hayvanlarına zarar vermeye başlamış. İki koyun ve bir ineğini sokarak öç almış. Köylü yılanla baş edemeyeceğini anlayınca onunla konuşmaya karar vermiş.

Yılanın yuvasına giderek: ” Olanları unutalım, yılan kardeş” diye seslenmiş.  Oğlumu cezalandırdın, hayvanlarımı öldürmekle benden öç aldın. Belki de haklı olarak seni ortadan kaldırmak istedim.

Şimdi gel barış yapalım, seninle eskisi gibi dost olalım. Yılan buna yanaşmayıp: ” Hayır” demiş. ”Sen de o evlat acısı bende bu kuyruk acısı varken asla dost olamayız, hiç bir zaman…”

İlgili Makaleler

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!