Küçük Timsah Hikayesi

Küçük Timsah Masalı

Abone Ol google news

Küçük Timsah masalı, çocuklarınıza okuyabileceğiniz güzel masallar arasındadır. Eğer onun masallar ile ders almasını istiyorsanız ya da uyumasına yardımcı olmak istiyorsanız onun için okuyabilirsiniz. Masalı aşağıdan bularak hemen inceleyebilirsiniz.

Küçük Timsak Masalı Oku

Timsah masalı küçük bir timsah ile bazı hayvanları ele alır. Evvel zaman içerisinde bir ormanda küçük bir göl varmış. Burada yaşayan küçük bir timsah da bulunurmuş. Ancak kendisi hiçbir orman sakinini buraya yaklaştırmak, su içirmezmiş.

Bu nedenle bir süre sonra susayan ceylanlar, tilkiler, tavşanlar, maymunlar, kaplumbağalar ve diğer orman sakinleri su içmeye korkar olmuş. Çünkü timsah onları suya yaklaştırmaz, içmelerine izin vermezmiş.

Bu durum böyle devam etmiş ve tüm hayvanlar da bundan rahatsızmış. Ancak aralarından hiç kimse de onunla baş edemiyormuş. Günler böyle giderken kaplumbağa ve tavşan oyun oynuyormuş. Bu esnada çok susamışlar ve yine göle gitmişler.

 

Küçük Timsah Masalı
Küçük Timsah Masalı

Bu sırada tavşan timsah kardeş diye seslenerek, onu çağırmış. Timsah göle yaklaşarak ne olduğunu sormuş. Ona havanın sıcak olduğunu, dillerinin kuruduklarını ve su içmek için müsaade etmesini istemiş.

Timsah masalı böyle devam ederken, timsah onlara orasının yuvası olduğunu, yaklaşana saldıracağını söylemiş. Tavşan yalvarsa da yine izin vermemiş. Böylece oyun oynayan arkadaşlar onun uyumasını beklemeye başlamış. Bu sırada akıllarına, ormanda yaşayan akıllı bir maymun gelmiş.

Onun her şeyi bileceğini, yanlarına giderek çözüm istemelerini teklif etmiş. Böylece aslan ve tilkiyi de alarak, öyle gitmelerini istemiş. Ardından hepsi uzakta yaşayan akıllı maymuna doğru yola koyulmuş. Danışa danışa bir süre sonra onu da bulmuşlar.

 

Küçük Timsah Masalı
Küçük Timsah Masalı

Akıllı maymun dinledikten sonra yavrusunu çağırmış ve kirpiyi yanına gelmesini söylemiş. Ardından  bu ikisini yardım için oraya yollamış. Tavşan ve kaplumbağa buna memnun kalmamış ve çözüm olarak görmemiş. Birlikte konuşarak göle kadar dönmüş.

Sonra kirpi doya doya su içmeye başlamış. Timsah masalı karakteri küçük timsah çok kısmış ve onu ısırmaya çalışmış. Ancak onun dikenleri ağzına batmış ve canını çok acıtmış. Böylece etraftan yardım istemeye başlamış.

Bu esnada göl kenarındaki tüm hayvanlar onun kıvranmasını izliyormuş. En sonunda yardım teklif etmişler. Maymun  gelerek bir merhem hazırlamış ve bunu timsaha sürmüş. Bundan sonra timsah da dersini almış. Hayvanlar da gölden istedikleri kadar su içmeye başlar hale gelmiş.

Küçük Timsah Masalının Konusu Nedir?

Timsah masalı küçük timsahın hayvanlara gölden su içirmemesini, hayvanların da buna çözüm için akıllı maymuna gitmesini konu edinmektedir.

Küçük Timsah Masalının Ana Fikri Nedir?

Küçük timsah masalının ana fikrini yardımseverlik oluşturmaktadır. Timsah diğer hayvanlara su içmelerine izin vermese de diğer hayvanlar ona yardım etmiş, dikenleri temizlemiş ve merhem sürerek iyileştirmiştir.

Küçük Timsah Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Hayatımızda her zaman yardımsever olmalı, diğer insanlara elimizden geldiğince yardım etmeliyiz. Onlara zorluk çıkartmak yerine kolaylıklar sunmalıyız.


Benzer İçerikler

Uykucu Tavşan
Uykucu Tavşan Hikayesi
Beyaz Geyik Masalı
Beyaz Geyik Hikayesi
Keloğlan ve Dev Anası Masalı
Keloğlan ve Dev Anası Hikayesi
Uyku Cücesi Masalı Oku
Uyku Cücesi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.