Kuğu Gölü Balesi Hikayesi

Kuğu Gölü Balesi Hikayesi

Abone Ol google news

Kuğu gölü balesi hikayesi, Ülkenin birinde kocaman bir göl ve bu gölde yaşamakta olan bir kuğu ailesi varmış. Kuğu ailesi oldukça zarif ve bir o kadar da insanlara karşı yardımseverlermiş. Her gün bu kuğu ailesi gölün üzerinde dans eder ve arkadaşlarına güzel gösteriler yaparlarmış.

Bir gün göldeki diğer canlılar çok güzel bir haber almışlar. Kraliyet tüm kuğulara bir yarışma düzenleyecek ve kazanan kuğu ödüllendirilecekmiş. Hemen gölde yaşayan diğer canlılar kuğu ailesinin yanına giderek bu habere onlara vermişler.

Kuğu ailesi başta kabul etmek istemese de arkadaşlarının ve dostlarının ısrarlarına dayanamayarak yarışmaya katılmayı kabul etmişler. Yarışma gününe kadar farklı koreografiler çalışan kuğu ailesi zaten oldukça başarılı oldukları için çok harika bir gösteri hazırlamışlar.

Yarışma günü gelip çattığında civarda bulunan tüm kuğular yarışmanın düzenleyeceği göle gelerek gösterilerine teker teker sergilemeye başlamışlar. Son olarak kuğu ailesi de gösterileni tamamladığında herkes bu gösteriden oldukça memnun olmuş.

Yarışmanın sonucunu heyecanla bekleyen kişiler özellikle kuğu ailesinin dostları bu arkadaşların kazanmasını istemektelermiş. Sonuç tam da istedikleri gibi olmuş ve kuğu ailesi yarışmanın kazananı olmuş. Yarışmanın kazanına oldukça yüksek bir ödül vermişler.

Kuğu ailesi verilen ödülden daha çok gösterdikleri başarıya sevinmişler. Evlerine döndüklerinde tüm dostları onları kutlamaya yanlarına gelmiş. Yarışmadan sonra günler geçmiş ve gitmiş. Bu sırada kuğu ailesi yine dostlarına güzel gösteriler yaparak onları eğlendirmeye devam etmişler.

Bir gün gölün kenarında oldukça üzgün ve ağlamaklı oğlan kurbağa arkadaşlarını görmüşler. İçlerinden birisi hemen kurbağanın yanına giderek derdinin ne olduğunu sormuş. Kurbağa “bu sene okula başlamam gerekiyor ancak ailemin ne yazık ki beni okula gönderecek kadar parası yok” demiş. Daha sonra yeniden konuşmaya devam etmiş. “biliyorsun kuğu arkadaşım geçen sene ablam okula gitti ve ailem ne yazık ki sadece bir çocuklarını okula gönderebilecek kadar paraya sahipler. Bu yüzden okula gidemediğim için üzgün ancak okula gidebilmek için ne yapabileceğimi düşünüyordum” demiş. Kuğu bu duruma oldukça üzülmüş ve kendisine yardım edebilmek için bir şeyler düşüneceğine söz vermiş.

Daha sonra ailesinin yanına gelen kuğu durumu onlara da anlatmış ve oturup nasıl yardım edeceklerini düşünmeye başlamışlar. Ailenin ortak fikri aylar önce kazanmış oldukları yarışmanın ödülünü kurbağaya vermekmiş. Böylece kurbağa okuluna başlayıp daha sonra çalışarak okulunu tamamlayabilirmiş.

Kuğu ailesi bu ödülü almış kurbanın ailesinin yanına giderek onlara durumu izah etmişler. Kurbağa ailesi bu duruma oldukça sevinmiş ve çocuklarının okula gidebileceği için çok mutlu olmuşlar. Daha sonra kurbağa okula gitmiş ve mezun olduktan sonra çok başarılı bir doktor olmuş. Kazandığı maaşından ise kuğu ailesine olan borcunu ödemiş.

Kuğu Gölü Balesi Hikâyesinin Konusu Nedir?

Masal oku, Kuğu gölü balesi hikâyesinin konusu dans gösterisi alanında çok başarılı olan bir kuğu ailesinin katıldıkları yarışmada birinci olmaları ve aldıkları ödülü daha sonra dostları kurbanın okula gidebilmesi için vermeleridir.

Kuğu Gölü Balesi Hikâyesinin Ana Fikri Nedir?

Kuğu gölü balesi hikâyesinin ana fikri ise kuğu ailesinin yarışmada kazandıkları ödülü dostlarının mutluluğu ve iyiliği için harcayarak zor zamanlarında kurbağa dostlarına yardımcı olmalarıdır.

Kuğu Gölü Balesi Hikâyesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kuğu gölü balesi hikâyesinden çıkartılabilecek dersler ise yardıma ihtiyacı olan dostlarımıza zor zamanlarında yardımcı olursak onları mutlu edebilir ve onların mutluluğuyla bizler de mutlu olabiliriz.

Masal OkuNardaniye Hanım MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Tavşan ve Arkadaşları
Tavşan ve Arkadaşları Hikayesi
Keloğlan ile Değirmenci Masalı
Keloğlan ile Değirmenci Hikayesi
Karagöz ve Hacivat İş bulma
Karagöz ve Hacivat İş bulma Hikayesi
StarBucks Basari hikayesi
StarBucks Başarı Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.