Kurabiye Hırsızı Hikâyesi

Kurabiye Hırsızı Hikâyesi

Abone Ol google news

Kurabiye hırsızı hikayesi, Bir kadın uçak ile bir İstanbul’a gidecekmiş. Ama o kadar eken gelmiş ki havalimanına oldukça sıkılmış. Havalimanına erken gelmek çok önemliymiş. Bu yüzden kadın da erken gelmiş yol hali gecikebilirmiş. Uçak kendisini beklemesine olanak yokmuş. Bu sebepten dolayı da uçağına iki saat kala havaalanına gelmiş.

Uçağın kalkmasına iki saat olmasından kaynaklı olarak da elinde getirmiş olduğu gazeteleri okumaya başlamış. Özellikle köşe yazıları o kadar dikkat çekiciymiş ki. Ama biraz daha durunca karnının ne kadar aç olduğunu fark etmiş. Uçağın kalkmasına da daha 1 saatten fazla vermiş. Bunun üzerine havaalanında olan bir büfeye yürümüş.

Kadın küçük bir göz gezdirdikten sonra kurabiye ve su almaya karar vermiş. O kadar çok kurabiyeyi severmiş ki o yüzden en güzel atıştırmalık olarak onu görmüş. Yanına çay alarak da hemen bekleme salonuna gitmiş. Her yer doluymuş tek bir yer gözüne ilişmiş ve oraya geçip oturmaya karar vermiş.

Orta yaşlı bir erkekmiş yanında oturduğu gözlüklüymüş. O da bir şeyler okumaya koyulmuş aynı zamanda karnı zil çalıyormuş. Hemen hızlıca kurabiye yemeye başlamış ve aynı zamanda çayından da yudum yudum alıyormuş Yanında oturduğu adam sanki ona bir şeyler anlatmaya sanki konuşmaya çalışıyormuş. Kadın kesinlikle bu duruma çok sinirlenmiş ve kendini yana doğru çevirmiş.

Kadına göre bu nasıl bir saygısızlıkmış. Kesinlikle tanımadığı biri ile konuşamazmış. Başka boş yer olsa bir dakika bile o adamın yanında oturmazmış ama maalesef ki başka yer yokmuş. Kadın kurabiyelerinden bir tane daha alarak yemeye başlamış aynı zamanda da sakinleşmeye çalışmış. Ama birde ne fark etsin yanında olan adam onun kurabiyelerinden yiyormuş. Kavga edecekmiş artık dayanmaya çalışıyormuş ama sinirine de hâkim olmaya çalışıyormuş. Burada kavga ederse uçağı geç kalabilirmiş oysaki bir an önce İstanbul’a bir iş gezisi için gitmek zorundaymış. Adam ile tartışmadan susmuş.

Kurabiye kabında sadece bir tane kalmış ve adam o kurabiyeye uzanınca kadın sinirlenmiş. Sen kendini ne sanıyorsun ha kimden sen izin aldın. Adam ona bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama kadın kesinlikle onu dinlemiyormuş. Kızıp bağırıp duruyormuş. Sonrasında uçak ile alakalı anonsu duyunca hemen kalkarak uçağa yönelmiş. Hala kendi kendine söyleniyormuş.

Uçağa binmiş ve eşyalarını yerleştirmeye başlamış. Birde ne görsün kurabiye çantasında paketli olarak duruyormuş. Meğerse kendisi adamın kurabiyesini yiyormuş. Uçak hareket etmek üzereymiş inip özür dileme şansı da yokmuş. Kadın çok üzülmüş utanmış ve pişman olmuş.

Kurabiye Hırsızı Hikâyesi
Kurabiye Hırsızı Hikâyesi

Kurabiye Hırsızı Hikâyesinin Konusu Nedir?

Masal oku, Uçağa binen bir kadının hikayesidir.

Kurabiye Hırsızı Hikâyesinin Ana Fikri Nedir?

Kişilerin ön yargılı olmaması gerektiğidir.

Kurabiye Hırsızı Hikâyesinden Çıkarılabilecek Olan Dersler Nelerdir?

Kişileri dinlemek çok önemlidir. Kimseye önyargılı olarak yaklaşılmamalıdır.


Benzer İçerikler

Denizci Sinbad
Denizci Sinbad Hikayesi
Kurnaz Tilkinin Sonu
Kurnaz Tilkinin Sonu Hikayesi
Tembel Ayı Ve Arı Hikâyesi
Tembel Ayı Ve Arı Hikâyesi
Tarihli Giysiler
Talihli Çizmeler Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.