1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuDeğişik MasallarDers Verici HikayelerEğitici MasallarHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasal ve Hikaye DinleMasallarOkul Öncesi HikayelerResimli Hikaye ve Masal KitabıTürkçe Masallar

Kurabiye Hırsızı

Kurabiye Hırsızı Hikayesi Dinle

Günlerden bir gün kadının biri havalimanında, uçağını bekliyordu.  Kadın beklemekten epeyce sıkılmıştı, ancak uçağının kalkmasına baya bir süre vardı. Beklerken havalimanın marketinde kitap ve bir kutu kurabiye satın alıp, kitabını okurken kurabiyeleri atıştırmak için oturacak bir yer buldu.

Kitaba o kadar kapılmıştı ki, yanına oturan adamı fark etmemişti bile. O esnada yanında ki adamın kurabiyeleri izin almadan yediğini fark etti.

Kadın bu durumu görmezden gelip kitabını okumaya devam etti, ama her fırsatta saate bakıp, bir an önce uçağına binip gitmek istiyordu. Kurabiye hırsızı kurabiyeleri yavaş, yavaş yerken kadın görmezden gelmeye devam ediyordu.

Bir süreden sonra kadın artık öfkelenip, kendi kendisine:

“Dua etsin ki, insanlığımı kaybetmedim! Her daim öfkemi tüm şartlar altında kontrol altına almamı ailem zamanında bana öğretti, yoksa burada bu adamı rezil ederdim!”

Bu düşünceleri düşünürken kadın, kurabiye paketinde son bir adet kurabiye kalmıştı ve kadın kurabiye hırsızın şimdi ne yapacağını merakla bekliyordu.

İlgili Makaleler

Kurabiye Hırsızı Ana Fikri

Kurabiye Hırsızı
Kurabiye Hırsızı

Kurabiye hırsızı yüzündeki tebessüm bir gülüşle son kalan kurabiyeye elini uzatmıştı, son kalan kurabiyeyi ikiye böldü, o esnada kadın adamın elindeki kurabiyeyi bir anda kapıp:

“Aman Allah’ım ne kaba bir adam böyle! Ne teşekkür etti nede izin istedi!” diye düşünmüştü. Kadın daha önce hiç bu kadar sinirlenip öfkelendiğini hatırlamıyordu.

Bu sırada kadının kalkacağı uçağın anonsu yapılınca, kadın eşyalarını toplayıp uçağına doğru ilerledi. Kadın ilerlerken arkasına dönüp Kurabiye hırsızına bakmadı bile! Sonunda uçağına gidip, eşyalarını oturacağı koltuğun üst bölümüne yerleştirdi ve kitabı okumak için çantasına elini uzattı.

Bir anda şaşkınlık içerisinde kala kalmıştı! Çantasından bir kutu açılmamış kurabiye kutusu çıkmıştı! Büyük bir pişmanlık ve acı içinde:

“Bu kurabiyeler benim, meğer havalimanında beraber oturduğumuz, benim kurabiyelerimi yediğini sandığım o kurabiyeler o adamınmış! Meğer adam kurabiyelerini benimle paylaşmış.

Kadın çok pişman şekilde, o adamdan özür dilemek istemişti, ancak artık çok geçti! Meğer o sert ve izinsiz kurabiyeleri yiyen kurabiye hırsızı kendisiymiş.

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
7 Oy

İlgili Makaleler

41 Yorum

 1. sevgilime her akşam masal okuyorum ve şu anda uyuya kaldı. Tatlı rüyalar bal peteğim. (A)

 2. Daha demin bende sevgilime okudum aradan 1 dakika geçmeden uyuya kaldı iyi uykular bebeğim💗💖

 3. Hikayeler çok güzel minik prensesim çok beğendi. 🌷💗🌷💗🥰🥰🥰🧚🤪😜😝😤🌛🌜🌞🥴😷🤕👽🤖👻🤡🤥😎🤢🥶🥵🤮🤧🤒🤕😷🤠

 4. Hayatımın anlamı geleceğime okudum ve çoğu gece okuyorum iyi uykular prensesim A<3

 5. Senam’a herşeyime okudum hergün olduğu gibi bugünde erkenden uyudu iyi uykular geleceğim 🙂

 6. Çokkkkkkk güzel olmuş 🥳🥳🥳🥳🥳

  Ben okumadım izledim 🤣🤣🤣🤣🤣🇹🇷🧡

 7. O Çağan efe ak kullanıcısı biz en azından senin gibi bebe çisgi filimlerini izlemiyoruz sen sonki 18+ bir şeyizliyormuş gibi laf atma yaşın max10 fln dır

 8. Gerçekten güzel bir hikayeydi bu yorumu şimdi attım çünkü yeni gördüm bu hikayeyi çok güzel olmuş 👏👏

 9. Canım sevgilim istedi onun için tüm hepsini okudum tatlı rüyalar ma vie 🌼

 10. önc e likle fıkralar
  çooooooook güzel sizde beni destekliyorsanızve yazdığım yorumu beğendiseniz yorum yazın

 11. Çok iyi Bir hikaye bayıldım artık bu siteyi hep kullanırım teşekkür ederim masal oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!