1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Kurbağa İle Öküz

Kurbağa İle Öküz
Kurbağa İle Öküz

Balon Gibi Şişen Kurbağa Masalı

Bataklıkta oynayan yavru kurbağalar unutamayacakları bir şey görmüşlerdi, Hemen geri dönüp babalarına anlattılar.

-Aman babacığım, dedi bir tanesi, biraz önce dünyanın  en korkunç hayvanını gördük. Dev gibiydi; başında kocaman boynuzları, upuzun kuyruğu, koskocaman ayakları vardı.

Babaları, Çocuklarım, ne diyorsunuz? dedi. 0 gördüğünüz hayvan, sadece bir öküz. Hem zannettiğiniz kadar da büyük bir hayvan değil.

Ben de istersem onun kadar büyük olabilirim. İsterseniz hemen göstereyim… Yaşlı kurbağa yavaş yavaş şişmeye başladı. Diğerlerinin şaşkın bakışları altında bir balon gibi şişiyordu.

Bu kadar yeterli mi? diye sordu. Ama bu büyüklük yavru kurbağalara yetmemişti. Hayır! diye bağırdılar. O çok daha büyüktü!

İlgili Makaleler

Baba çaresiz biraz daha şişindi ve kendisinin bir öküz kadar olup olmadığını tekrar sordu. Ama küçük kurbağaların cevabı gene aynıydı. Hayır baba! O daha büyüktü.

Hem sen kendini patlatıncaya kadar şişirsen bile o hayvan kadar büyük olamazsın. Baba kurbağa kendisini böyle küçük gören yavrularına kızmıştı.

Son bir hamle daha yaparak, biraz daha şişmek istedi. Ancak bu onun sonu olmuştu. Yavaş yavaş söndü. Tıpkı bir balon gibi.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu