Kurbağa İle Öküz Hikayesi

Kurbağa İle Öküz

Abone Ol google news
Kurbağa İle Öküz
Kurbağa İle Öküz

Balon Gibi Şişen Kurbağa Masalı

Bataklıkta oynayan yavru kurbağalar unutamayacakları bir şey görmüşlerdi, Hemen geri dönüp babalarına anlattılar.

-Aman babacığım, dedi bir tanesi, biraz önce dünyanın  en korkunç hayvanını gördük. Dev gibiydi; başında kocaman boynuzları, upuzun kuyruğu, koskocaman ayakları vardı.

Babaları, Çocuklarım, ne diyorsunuz? dedi. 0 gördüğünüz hayvan, sadece bir öküz. Hem zannettiğiniz kadar da büyük bir hayvan değil.

Ben de istersem onun kadar büyük olabilirim. İsterseniz hemen göstereyim… Yaşlı kurbağa yavaş yavaş şişmeye başladı. Diğerlerinin şaşkın bakışları altında bir balon gibi şişiyordu.

Bu kadar yeterli mi? diye sordu. Ama bu büyüklük yavru kurbağalara yetmemişti. Hayır! diye bağırdılar. O çok daha büyüktü!

Baba çaresiz biraz daha şişindi ve kendisinin bir öküz kadar olup olmadığını tekrar sordu. Ama küçük kurbağaların cevabı gene aynıydı. Hayır baba! O daha büyüktü.

Hem sen kendini patlatıncaya kadar şişirsen bile o hayvan kadar büyük olamazsın. Baba kurbağa kendisini böyle küçük gören yavrularına kızmıştı.

Son bir hamle daha yaparak, biraz daha şişmek istedi. Ancak bu onun sonu olmuştu. Yavaş yavaş söndü. Tıpkı bir balon gibi.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

Ağaç Kavunu Masalı
Ağaç Kavunu Hikayesi
Okumayı Sevmeyen Çocuğun Hikayesi
Okumayı Sevmeyen Çocuğun Hikayesi
Sincap Nazik
Sincap Nazik Hikayesi
Papatya Masalı Oku
Papatya Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.