Kurt Adam Hikayesi

Kurt Adam Hikayesi

Abone Ol google news

Kurt adam hikayesi, Ormanın derinliklerinde kocaman bir sarayda yaşamakta olan bir kurt adam varmış. Kurt adam herkesten uzak yaşamakta ve insanların ona zarar vereceğinden korkmaktaymış. Yıllar önce kötü kalpli bir cadı tarafından lanetlenen kurt adam eskiden sadece dolunayda kurt olurmuş. Ancak o günden sonra sürekli kurt kılları ile kaplı ama insan formunda bir yaratığa dönüşmüş.

Kurt adamın eski haline dönebilmesinin tek şartı ise ona gerçekten âşık olan bir kızın onunla evlenmesiymiş. Bu durum onu çok üzse de insanları korkutmak istemediği için sarayından çıkmazmış. Ömrünün sonuna kadar kurt adam olarak kalacağını bilen bu adam hiçbir şey yemez sadece koltuğunda günlerce otururmuş.

Bir gün sarayından dışarıya çıkan kurt adam ise genç bir kız görmüş. Ona o anda âşık olan kurt adam kıza görünmeden sarayına geri girmiş. Kız ise etrafta gezinirken gördüğü sarayın içerisine girmeye karar vermiş. Büyüklerinden sık sık bu saray ile alakalı hikayeler duyan genç kız saraydan uzak durması gerektiğini bilse de merakına yenik düşmüş ve sarayı gezmeye karar vermiş.

Genç kızın saraya girdiğini gören canavar ise hemen bir yere saklanmaya karar vermiş. Genç kız sarayın tüm odalarını teker teker gezmiş ancak kendisine anlatılan hikayedeki gibi kötü kalpli bir canavar ile karşılaşmamış. Tam saraydan çıkacağı sırada canavar yanında bulunan bibloyu devirmiş.

Kız korkarak etrafına bakınmaya başlamış ve sesin nereden geldiğini merak ederek odanın içerisinde dolaşmaya başlamış. Canavar tam başka bir yere saklanacağı sırada ise kız onu görerek çığlık atmış. Kızı korkuttuğu için üzülen canavar artık kızı sakinleştirmekten başka bir çaresinin olmadığını biliyormuş.

Kızı zorla sandalyeye oturtarak ona her şeyi anlatmaya başlamış. Kız anlatılanlar karşısında şaşkınlık duysa da hala korkmaya devam etmekteymiş. Canavar üzülerek kızı artık geri gönderemeyeceğini gönderirse köylünün onu öldürmeye geleceğini biliyormuş. Kızı mahzene kapatmaktan başka çaresi kalmayan kurt adam ilk görüşte aşık olduğu bu genç kızı mahzeni kapatmaya kıyamamış.

O günden sonra genç kız ona ne kadar yalvarsa da canavar geri gönderemeyeceğini her seferinde kıza anlatmaktaymış. Böyle birlikte yaşayarak aylar hatta yıllar geçmiş. Bu sırada kızın babası ve tüm köy halkı kızı aramaktaymış en son çare olarak ise saraya gitmeye karar vermişler.

Bir gece ellerinde meşaleler ile saraya baskın yapan köylü halkı canavarı tuzağa düşürerek dışarıya çıkarmışlar. Bu sırada canavardan hoşlanmaya başlayan ve canavarı seven kız ise ona zarar verilmemesi için yalvarmaya başlamış. Kız babasını kalabalığın içerisinde bularak tüm olan biteni anlatmış ve canavar ile çok iyi arkadaş olduklarını ona zarar vermemeleri için yalvarmış.

Babası kızını üzmemek için herkese tüm olanı anlatsa da köylü halkı kıza ve babasına kızarak sarayı terk etmişler. Kurt adam ise kızın kendisini kurtardığı için ona minnettar olmuş. Daha sonra ise tüm olanları detaylı olarak kızın babasına anlatmış ve kızı babasından istemiş. Canavarın bu haline üzülen baba ise kızını canavar ile evlendirmeye karar vermiş.

Kız ve kurt adamın evlendikleri gece ise kötü kalpli cadının laneti bozularak kurt adam tamamen insan formuna geri kavuşmuş.

Kurt Adam Hikayesinin Konusu Nedir?

Masal oku, Kurt adam hikayesinin konusu yıllar önce kötü kalpli bir cadı tarafından lanetlenen adamın o günden sonra her gün kurt olarak yaşaması ve aşık olduğu kızın sarayına gelmesiyle gelişen süreç sonucunda kızın köylü halkından canavarı koruması ve evlenmesidir.

Kurt Adamın Hikayesinin Ana Fikri Nedir?

Kurt adamın hikayesinin ana fikri ise lanetlenen gencin aşık olduğu kızla evlenmesi sonrasında tamamen insan formuna dönerek lanetin ortadan kalkmasıdır.

Kurt Adamın Hikayesinden Çıkarılabilecek Dersler Nelerdir?

Kurt adam hikayesinden çıkarılabilecek dersler ise bazen çirkin görünüme sahip insanların olumsuz durumlar yaşamış olabileceği ve onların da sevilmeye ihtiyacı olduğudur.

Masal Okuİmdi Dede MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Galiba Yine Anneni Darılttın
Galiba Yine Anneni Darılttın Hikayesi
Tahta Çanak Hikâyesi
Tahta Çanak Hikâyesi
İyi Kalpli Prens Hikayesi
İyi Kalpli Prens Hikayesi
Aç Gözlü Çoban
Aç Gözlü Çoban Hikayesi

Yorumlar

 1. Kedi says:

  Sevdim

 2. MUHAMMET CAMBAZLI says:

  çok güzel olmuş gerçekten ben bile etkılendim.elinize sağlık

 3. MUHAMMET YUSUF says:

  çok güzel bir hikaye olmuş.

 4. Ecrin says:

  Çok güzel olmuş ellerinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.