Mikrop Hikayesi

Mikrop Hikayesi

Abone Ol google news

Mikrop hikayesi, Bir zamanlar tüm çocukları hasta eden oldukça kötü bir mikrop bulunmaktaymış. Bu mikrop hemen çocuklara ulaşıp onları hasta eder ve daha sonra mutlu bir şekilde vücutlarından ayrılmış. Çocuklar oldukça hasta olduklarından okula gidemez ve onların kötü hissetmeleri mikrobu da mutlu edermiş.

Çocukların ailesi bu mikropla nasıl başa çıkacaklarını bir türlü bilememişler. Hatta mikrobun nasıl bulaştığını dahi anlamaktalarmış. Böyle olunca bütün şehrin anne ve babaları toplanıp bir çare aramaya karar vermişler.

Bu sırada yaramaz mikrop hangi çocuğu hasta etse diye düşünüp dururmuş. Vücuduna girdiğinde onun ateşinin çıkmasına ve halsiz düşmesine neden olmaktaymış. Tüm şehri tek tek gezmiş ancak çocuklara daha önceden hasta ettiği için artık hasta edecek bir çocuk bulunmaktaymış.

Tam bu sırada şehre yeni bir aile taşınmış ve bu ailenin küçük bir kızları varmış. Mikrop aileyi görünce çok sevinmiş hasta edecek yeni bir çocuğu gördüğüne daha da sevinmiş. Hemen vücuduna girmek için plan yapmış ve evde bulunan her şeye temas etmeye başlamış.

Çocuk tüm gün evde onun temas ettiği her yere dokunsa da bir türlü vücuduna girememekteymiş. Daha sonra “bu böyle olmayacak” diyerek doğrudan yediği yemeklere girmeye başlamış. Ancak çocuk her gün düzenli olarak sütünü içmek de ve mevsimi olan meyveleri tüketmedeymiş. Mikrobun çocuğun yediği meyvelere girmesi mümkün değilmiş. Çünkü bu meyveler mikrobu öldürecek kadar besin içermekteymiş.

Mikrop günlerce ve hatta haftalarca çocuğu hasta etmenin yollarını arasa da tüm çabaları boşa çıkmış ve sonunda çocuğu hasta edemeyeceğini anlayarak evden ayrılmaya karar vermiş. Mikrop hala bu çocuğu nasıl hastaya edemediğini düşünürken şehirde yaşayan diğer anne ve babaların da dikkatini bu çocuk çekmeye başlamış. Onların çocukları sürekli hasta olurken bu çocuk nasıl hiç hasta olmamış oldukça merak konusuymuş.

Bir gün anne ve babalardan biri çocuğun anne ve babasıyla konuşmaya karar vermiş ve çocuklarına nasıl bu kadar sağlıklı olduğunu şehirde bulunan tüm çocukların hasta olduğunu ancak çocuklarının hasta olmadığını sormuş.

Çocuğun annesi “bizim kızımız tüm besinlerini tam olarak almakta ve özellikle her gün mutlaka meyvesini tüketmektedir. Mikropların en çok korkulu rüyası olan şey meyvedir” demiş. O günden sonra da tüm çocuklar meyve tüketmeye başlayınca mikrop her şeyi anlamış ve artık buradaki çocukları hasta edemeyeceğini anlayarak başka şehirlere gitmeye karar vermiş.

Masal OkuKuğu Çifti ile Kaplumbağa MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Nasreddin Hoca Sana Göre Hava Hoş Fıkrası
Sana Göre Hava Hoş Hikâyesi
StarBucks Basari hikayesi
StarBucks Başarı Hikayesi
Tombul Tavşan
Tombul Tavşan Hikayesi
Kitapların Dünyası
Kitapların Dünyası Hikayesi

Yorumlar

  1. Oğuz Kurtuluş says:

    Türkçe ancak bu kadar katledileblilir. Düşük ve anlam bütünlüğü olmayan cümleleri düzeltmek hiç aklınıza gelmedi mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.