Minik Ninni Perisi Hikayesi

Minik Ninni Perisi Masalı

Abone Ol google news

Minik ninni perisi masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde, bebek ve çocukların uyuyamadığı gecelerde yanlarına gelerek onlara ninniler söyleyen minik bir ninni perisi varmış. Bu peri, ne zaman ağlayan ve korkan bir çocuk ve bebek sesi duysa, hemen o eve gider, çocukların yastığının yanına oturup onlara ninni okur ve mışıl mışıl uyumalarını sağlarmış.

Günlerden bir gün, bu minik ninni perisi yine gece sokak sokak gezerek ağlayan bir çocuk sesi ararken, bir anda sokağın köşesinde kıvrılan ve uyumaya çalışan küçük bir çocuk görmüş. Bu çocuk, hava çok soğuk olduğu için çok üşüyor ve annesi ve babasının hayattan göçüp gitmesine üzülerek ağlıyormuş.

Minik ninni perisi, bu çocuğu görünce çok üzülmüş ve hemen yanına sokularak ona ninniler söylemeye başlamış. Sesi öyle huzur dolu, öyle güzelmiş ki, o ninni söylemeye başlayınca çocukların tüm korkuları, ağrıları ve üzüntüleri kaybolur gider, hepsi huzurla bir anda uykuya dalarmış.

Sokaktaki bu çocuk da ninni perisi ninni söyledikçe onu uyutmayan tüm her şeyi unutarak yavaş yavaş gözlerini kapatmaya başlamış. Çocuk uyumuş ama ninni perisi bu çocuğa çok üzüldüğü için ona yardım etmek istemiş.

Minik ninni perisinin bebek ve çocuklardan başka bir de her gece uyuttuğu yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen ama hastalığı sebebiyle çocuk yapamayan bir kadın varmış. Bu kadın, çok istediği çocuğa bir türlü sahip olamadığı için her gece saatlerce ağlar, minik ninni perisi de onun tüm gece ağlamaması için her gün evine giderek ona ninniler okuyup uykuya daldırırmış.

Bu kadının sokakta karşılaştığı çocuğu çok sevip ona sahip çıkabileceğini düşünen ninni perisi, bu kadının yanına giderek onu dürterek uyandırmış ve önüne bir mektup koyarak çocuğun uyuduğu sokağın adresini yazmış.

Bunu gören kadın, ne olduğuna anlam veremese de bu adresi merak ederek hemen yola çıkmış ve adrese gitmiş. Gittiğinde sokağın köşesinde çaresizce uyuyan küçük bir erkek çocuğu görünce, ona çok üzülmüş ve onu çocuğu olarak yanına alabileceğini düşünerek hemen çocuğu uyandırmış. Çocukla konuşan ve ona her şeyi anlatan kadın, çocuğu alarak sıcacık evine götürmüş.

Bu sırada da minik ninni perisi, yaptığı iyilik için çok mutlu olarak onları izliyormuş. Kadın ve çocuk o gece yan yana aynı yatağa yatarak birbirlerine sarıldığında, bir anda o kendilerini uykuya daldıran minik ninni perisinin sesini duymuşlar ve çok mutlu olmuşlar. Minik ninni perisi, ikisi için de en güzel ninnileri söyleyip onları uyutmuş.

Masal OkuMinik Ninni Perisi ile anne ve babamızı çok sevip onları hiç üzmememiz gerektiği, geceleri uyumamızın ne kadar önemli olduğunu ve yardımseverliğin önemini çıkartabiliriz.

Rüzgâroğlu MasalıMasal Battaniyesi HikayesiMinik Gökkuşağı Masalı


Benzer İçerikler

Yalnız Kaplumbağa
Yalnız Kaplumbağa Hikayesi
Kim Zengin Kim Fakir
Kim Zengin Kim Fakir Hikayesi
Oz Büyücüsü Masalı
Oz Büyücüsü Hikayesi
Kelebek Prenses
Kelebek Prenses Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.