2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel Bebek MasallarıEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasal ve Hikaye DinleMasallarModern MasallarPeri MasallarıTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Minik Ninni Perisi Masalı

Minik ninni perisi masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde, bebek ve çocukların uyuyamadığı gecelerde yanlarına gelerek onlara ninniler söyleyen minik bir ninni perisi varmış. Bu peri, ne zaman ağlayan ve korkan bir çocuk ve bebek sesi duysa, hemen o eve gider, çocukların yastığının yanına oturup onlara ninni okur ve mışıl mışıl uyumalarını sağlarmış.

Günlerden bir gün, bu minik ninni perisi yine gece sokak sokak gezerek ağlayan bir çocuk sesi ararken, bir anda sokağın köşesinde kıvrılan ve uyumaya çalışan küçük bir çocuk görmüş. Bu çocuk, hava çok soğuk olduğu için çok üşüyor ve annesi ve babasının hayattan göçüp gitmesine üzülerek ağlıyormuş.

Minik ninni perisi, bu çocuğu görünce çok üzülmüş ve hemen yanına sokularak ona ninniler söylemeye başlamış. Sesi öyle huzur dolu, öyle güzelmiş ki, o ninni söylemeye başlayınca çocukların tüm korkuları, ağrıları ve üzüntüleri kaybolur gider, hepsi huzurla bir anda uykuya dalarmış.

Sokaktaki bu çocuk da ninni perisi ninni söyledikçe onu uyutmayan tüm her şeyi unutarak yavaş yavaş gözlerini kapatmaya başlamış. Çocuk uyumuş ama ninni perisi bu çocuğa çok üzüldüğü için ona yardım etmek istemiş.

Minik ninni perisinin bebek ve çocuklardan başka bir de her gece uyuttuğu yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen ama hastalığı sebebiyle çocuk yapamayan bir kadın varmış. Bu kadın, çok istediği çocuğa bir türlü sahip olamadığı için her gece saatlerce ağlar, minik ninni perisi de onun tüm gece ağlamaması için her gün evine giderek ona ninniler okuyup uykuya daldırırmış.

İlgili Makaleler

Bu kadının sokakta karşılaştığı çocuğu çok sevip ona sahip çıkabileceğini düşünen ninni perisi, bu kadının yanına giderek onu dürterek uyandırmış ve önüne bir mektup koyarak çocuğun uyuduğu sokağın adresini yazmış.

Bunu gören kadın, ne olduğuna anlam veremese de bu adresi merak ederek hemen yola çıkmış ve adrese gitmiş. Gittiğinde sokağın köşesinde çaresizce uyuyan küçük bir erkek çocuğu görünce, ona çok üzülmüş ve onu çocuğu olarak yanına alabileceğini düşünerek hemen çocuğu uyandırmış. Çocukla konuşan ve ona her şeyi anlatan kadın, çocuğu alarak sıcacık evine götürmüş.

Bu sırada da minik ninni perisi, yaptığı iyilik için çok mutlu olarak onları izliyormuş. Kadın ve çocuk o gece yan yana aynı yatağa yatarak birbirlerine sarıldığında, bir anda o kendilerini uykuya daldıran minik ninni perisinin sesini duymuşlar ve çok mutlu olmuşlar. Minik ninni perisi, ikisi için de en güzel ninnileri söyleyip onları uyutmuş.

Minik Ninni Perisi Masalı

Minik Ninni Perisi Masalının Konusu Nedir?

Minik Ninni Perisi masalının konusu, çocukları çok seven ve onların uyuyabilmesi için güzel sesiyle başlarında ninniler söyleyen minik ninni perisinin, sokakta gördüğü kimsesiz çocuk ile çocuk sahibi olamayan kadını bir araya getirmesidir.

Minik Ninni Perisi Masalının Ana Fikri Nedir?

Minik Ninni Perisi masalının ana fikri, yardımsever olmanın önemidir.

Minik Ninni Perisi Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal Oku, Minik Ninni Perisi ile anne ve babamızı çok sevip onları hiç üzmememiz gerektiği, geceleri uyumamızın ne kadar önemli olduğunu ve yardımseverliğin önemini çıkartabiliriz.

Diğer İçeriklerimiz:

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
6 Oy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!