Noksanların Ortaya Çıkacağı Gün Hikayesi

Noksanların Ortaya Çıkacağı Gün

Abone Ol google news
Noksanların Ortaya Çıkacağı Gün
Noksanların Ortaya Çıkacağı Gün

Noksanların Ortaya Çıkacağı Gün Hikayesi Oku

Ataes  Sülemi iyi bir dokuma ustasıdır, işine itina gösterir ve özenle kumaşlarını dokurdu.Yine bir seferinde son derece dikkat ve itina göstererek bir top kumaş dokur.

Sonra satmak için pazara götürür, halka arz eder. Kumaştan çok iyi anlayan biri ondan müsaade ister ve bu kumaşta şu şu kusurlar var der.

Ata kumaşı alır yere oturur ve hüngür hüngür ağlamaya başlar. Adam kumaşın kusurunu söylediğine pişman olur. Ondan özür diler ve istediği bedeli ödeyerek o kumaşı atın alacağını söyler. Ata ona şöyle der:

-Ben senin söylediğin şeyden dolayı ağlamıyorum, ben dokumacılık sanatını icra eden biriyim. Bu kumaşın mükemmel ve kusursuz olması için elimden gelen bütün gayreti göstermiştim. Fakat kusur ve eksikliklerin farkında olan birine arz edilince, benim farkında olmadığım kusurları ortaya çıktı.

Hallerimiz yarın Cenabı Hakka arz edilince acaba bizim halimiz ne olacak. O zaman bizim şuan farkına varamadığımız nice kusurlar ve noksanlar ortaya çıkmayacak mıydı. İşte ben asıl bunun için ağlıyorum.

Binbir Gece MasallarıAndersan MasallarıAnadolu Masalları


Benzer İçerikler

İbrahim Edhem Hz. Kıssadan Hisse
İbrahim Edhem Hz Hikayesi
Beni Arzu Eden Bana Kavuşur
Beni Arzu Eden Bana Kavuşur Hikâyesi
Bir Kutlu Kadın
Bir Kutlu Kadın Hikaye
Ramazan'a Yolculuk Kıssadan Hisse
Ramazan’a Yolculuk Hikâyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.