Oğlunu Zehirleyen Adam Hikayesi

Oğlunu Zehirleyen Adam

Abone Ol google news
Oğlunu Zehirleyen Adam

Oğlunu Zehirleyen Adam

Sık,  sık evinin kapısını çalıp bir şeyler dilenen kadından bıkıp oldukça rahatsız olan evin hanımı bir gün yine  aynı  dilenci kapısını çaldığında ondan kurtulmaya karar verir. Dilenciye biraz beklemesini söyleyip mutfaktan bir ekmek alır ve ortasından yararak arasına peynir ve zeytin yerleştirir. Tabi bu arada ekmeğin arasına haşarat öldürmede kullandığı kuvvetli zehirden dökmeyi de ihmal etmez. Dışarı çıkıp ekmeği dilenciye uzattığında kadın Allah sizden razı olsun deyip evden ayrılır. İyice acıkan kadın bir caminin avlusunda biraz önce kendisine verilen ekmeği çıkarıp tam yiyeceği esnada elini yüzünü yıkamakta olan bir askerin kendisine baktığını görür askerin halinden yoldan geldiği ve yorgunluğu anlaşılmaktadır.

Dilenci  askerin bakışlarından onun aç olduğunu ve sanki biraz da bana ver dediğini anlamış gibi oldu gencin haline acıyan kadın ekmeğin hepsini askere buyur eden ve oradan uzaklaşır dilenci kadının verdiği ekmeği iştahla yiyen asker çok geçmeden acıyla kıvranmaya başlar.

Bir müddet sonra camiye gelen cemaat yerde kıvranan gencin kimin nesi olduğunu sorup öğrendikten  sonra alıp evine götürürler. Evin hanımı aylardır bin bir ümitle terhisini beklediği yeni terhis olmuş oğlunu perişan vaziyete karşısında görünce çırpınmaya dövünmeye başlar. Biraz zaman geçince sakinleşince kadın oğluna ne olduğunu  niçin kıvrandığını sorup öğrenmeye çalışmış.

Delikanlı  biraz önce cami avlusunda bir dilenci kadının kendisine içinde peynir ve zeytin olduğu olan ekmek verdiğini ve onu yedikten sonra birden bu hale geldiğini söyleyince kadın ona verdiği ekmeği hatırlar ve başından aşağıya kaynar sular dökülmüş gibi olur eyvah der eyvah ben ne yaptım, ben ne yaptım diye dövünmeye başlar ama iş işten geçmiştir yaptığı kötülük gidip  dönüp geri gelmiş ve kendisi bulmuş acı kendisine dokunmuştur ve aslan gibi delikanlı oracıkta hayata gözlerini yumar.

Hikaye Oku5 Yaş MasallarıEn Güzel Masallar


Benzer İçerikler

İmtihanın Böylesi
İmtihanın Böylesi Hikâyesi
Allah Neden Peygamberler Göndermiştir?
Allah Neden Peygamberler Göndermiştir Hikayesi
Yetim Çocuğun Ağlatan Bayram Hikayesi
Yetim Çocuğun Ağlatan Bayram Hikayesi
Hz Yunus Peygamber, Ninovalı Nebi
Hz Yunus Peygamber Ninovalı Nebi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.