Orman Çocuğu Hikayesi

Orman Çocuğu Masalı

Abone Ol google news

Orman çocuğu masalı, Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde, doğduktan sonra zalim annesi tarafından ormana bırakılan bir çocuk varmış. Bu çocuk, ormandaki tüm anne hayvanlar tarafından en iyi şekilde büyütülmüş, anneler yavrularının sütünü onunla da paylaşarak o üşümesin diye sıcacık bir yuva yapmışlar ve sürekli ilgilenmişler. Günler, aylar hatta yıllar bu ormandaki tüm hayvanların bu çocuğu özenle büyütmesiyle geçmiş.

Artık bu orman çocuğu genç bir delikanlı olmuş. Bu ormanda onu büyüten ve onu seven tüm hayvanlar için artık o yardım ediyor, yaşlı hayvanlarla ilgileniyor, hastalıklarını iyileştiriyor, yavru hayvanlara bakıyormuş.

Onların yardımı sayesinde o ormanda hayatta kalan ve bu günlere gelen orman çocuğu, onlara olan borcunu bir nebze ödeyebilmek adına elinden gelen her şeyi yapıyormuş. Günlerden bir gün, bu ormandan geçen bir gezgin, bu delikanlıyı fark etmiş ve yanına giderek onunla sohbet etmek istemiş.

Ancak orman çocuğu, doğduğundan beri buradaki hayvanlar tarafından büyütüldüğü için insanların konuştuğu dili konuşmayı bilmiyor, yalnızca hayvan dili ile konuşabiliyormuş. Bu nedenle gezgin ona ne söylerse söylesin orman çocuğu anlamamış ve en son bu durumdan rahatsız olup oradan uzaklaşmış.

Ormanın az ilerisindeki şehre ulaşan gezgin, gördüğü herkese yaşadığı bu olayı anlatmış. Şehirdeki herkes bu orman çocuğunu tanıyor ve neler yaşadığını biliyormuş. Hancı, gezgine tüm olayı anlattıktan sonra bu çocuğun haline çok üzülen gezgin, gezdiği şehirlerden birinde hayvanlarla konuşabilen genç bir kadının olduğunu hatırlayarak hemen o şehre doğru yola çıkmış.

O şehre ulaşıp genç kadını bulmuş ve tüm bu olanları anlatmış. Genç kadın, orman çocuğunu çok merak ederek, gezgine hemen kendisini o çocuğun yanına götürmesini istemiş. Günler boyunca yürüyen gezgin ve genç güzel kadın ormana ulaşmış. Kadın hemen hayvan diliyle;

-Hey! Orman Çocuğu. Neredeysen ortaya çık. Seninle tanışmak istiyorum merak etme kötü biri değilim demiş.

Bunu duyan orman çocuğu tepesinde uyuduğu ağaçtan hızlıca inip sese doğru gitmiş. Karşısında hayvan diliyle konuşan bir kadın gören orman çocuğu çok şaşırmış. Birlikte saatlerce sohbet eden orman çocuğu ve bu genç kadın, birbiriyle çok iyi anlaşıp arkadaş olmuş. Genç kadın ve orman çocuğu her gün birlikte buluşup sohbet edip eğlenmeye başlamış. Bu buluşmada genç kadın orman çocuğuna insanların konuştuğu dili öğretmeye başlamış.

Birbirine sırılsıklam aşık olan bu iki genç, orman çocuğu tıpkı bir insan gibi olduktan sonra şehirde evlenip mutlu mesut yaşamış ama ikisi de ormandaki hayvanları her zaman ziyaret etmeye devam etmiş, onları asla unutmamışlar.

 

Orman Çocuğu Masalı
Orman Çocuğu Masalı

Orman Çocuğu Masalının Konusu Nedir?

Orman Çocuğu masalı konusu, doğumundan bu yana bırakıldığı hayvanlar tarafından yetiştirilen bir orman çocuğunun yaşadıklarıdır.

Orman Çocuğu Masalının Ana Fikri Nedir?

Orman Çocuğu masalının ana fikri, merhametin ve iyi iletişimin önemidir.

Orman Çocuğu Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Bu masaldan çıkartılabilecek dersler arasında, özellikle bizim için çaba gösteren kişilerin değerini bilerek onların bu desteklerini ve iyiliklerinin karşılığını yine iyilikle vermek gerektiğidir.


Benzer İçerikler

nasrettin hoca'nın güldüren fıkraları
Bu Kadar Tavuğa Bir Horoz Alalım Hikâyesi
Polis Masalı
Polis Hikayesi
Dinozor Masalı
Dinazor Hikayesi
Külkedisi
Külkedisi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.