Panda Pandi Hikayesi

Panda Pandi Masalı

Abone Ol google news

Panda pandi masalı, Bir varmış bir yokmuş. Tüm hayvanların bir arada yaşadığı kocaman bir yerde, Anne ve babası ile yaşayan sevimli mi sevimli Pandi adında bir yavru panda varmış. Panda Pandi, diğer pandaların aksine uyuşuk ve tembel değil, aksine oldukça yaramaz ve hareketli bir çocukmuş.

Her gün sabahtan akşama kadar dışarıda durur, parkta diğer hayvan dostlarıyla oyunlar oynarmış. Eve geldiğinde çok sıkılır ve hemen dışarıya çıkmak ister, sabah bir güzel kahvaltısını yaptıktan sonra evden çıkar, öğlen gelip tekrar yemeğini yiyip yine hemen dışarı çıkar ve akşam yemeğine kadar gelmezmiş.

Anne ve baba panda ise Pandi’nin tüm gün dışarıda olmasından dolayı oldukça tedirgin olup, bir gün başına bir şey gelmesinden korkarmış. Pandi’ye sürekli öğütler veren ailesi, onun yabancılarla konuşmamasını, buralardan asla uzaklaşmamasını ve kendilerine haber vermeden asla bir yere gitmemesini söylermiş.

Pandi, bu sözleri pek de ciddiye almaz, tüm gün boyunca ordan oraya gezer durur ve sürekli ailesinin onu her yerde korkuyla aramasına neden olurmuş. Yine günlerden bir gün, Panda Pandi, öğlen yemeğini yedikten sonra hemen dışarı çıkıp parka hayvan arkadaşları ile oynamaya gitmiş.

Parkta oyun oynarken, çok güzel, rengarenk kanatları olan bir kelebek görmüş. Hemen onu daha yakından görmek için peşine takılmış ancak kelebek onu kötü biri sanıp uçup şehrin ilerisindeki ıssız bucaksız ormana doğru uçmaya başlamış. Panda da oldukça eğlenerek koşa koşa onu takip etmiş.

Kelebek önde, Pandi arkasında gitmiş de gitmişler ve ıssız ormana varmışlar. Kelebek hemen yuvası olan ağacın kavuğuna girerek ortadan bir anda kaybolmuş. Panda onu aramış ama bir türlü bulamamış. Üzülerek oradan ayrılıp evine dönmeyi düşünürken, hava kararmış ve akşam olmuş. Minik Pandi, kelebeği yakalamanın heyecanıyla nereye geldiğini ve nereden geldiğine hiç dikkat etmemiş ve dönüş yolunu bulamayıp kaybolmuş.

Issız ormanda birbirinden kötü hayvanlar havanın kararmasıyla etrafta gezinmeye, ulumaya ve bağırmaya başlamış. Pandi çok korkmuş ve hemen kendine saklanacak bir ağaç bulup tepesine tırmanmış ve sessiz sessiz ağlamaya başlamış.

Anne ve baba panda ise çocukları eve dönmediği için çok korkmuş ve yine Pandi’yi aramaya çıkmış. Gördükleri herkese Pandi’yi sormuşlar ancak kimse görmemiş. En son bu yerin kralı aslanın yanına giderek yardım istemişler. Aslan, tüm çevreyi bir kükremesiyle yanına toplayıp “Pandi’yi gören oldu mu?” diye sormuş.

O an kargalardan biri, yaşadığı ıssız ormandan şehre gelirken bir pandanın koşarak ormana gittiğini gördüğünü söylemiş. Anne ve baba çok korkmuş. Hemen aslan ile birlikte ormana gitmişler ve aslan ıssız adada kükreyerek Pandi’yi kurt, ayı ve tilkilere sorarken, bir anda minik Pandi ağaçtan inerek anne ve babasına koşmuş. Çok korkan Pandiş, bir daha anne ve babasının sözünden çıkmayacağını ve uzaklara yalnız başına asla gitmeyeceğini söyleyip anne ve babasından özür dileyerek ellerinden tutup eve dönmüş.

Eğitici Panda Pandi hikayesi oku burada bitti. Başka bir minik panda hikayesi ile tekrar görüşmek dileğiyle.

 

Panda Pandi Masalı
Panda Pandi Masalı

Panda Pandi Masalının Konusu Nedir?

Panda Pandi Masalı, yaramaz ve hareketli bir yavru pandanın anne ve babasının sözünü dinlemeyip tek başına uzaklara giderek kaybolmasını ve çok korkarak yaptığından pişman olmasını anlatmaktadır.

Panda Pandi Masalının Ana Fikri Nedir?

Panda Pandi masalının ana fikri, çocukların yalnız başlarına ve anne babalarına haber vermeden bir yere gitmesinin oldukça tehlikeli olabileceği, kaybolup korkabilecekleridir.

Panda Pandi Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Bu masaldan çıkartılacak dersler arasında, çocukların, anne ve babalarının sözlerinden çıkmaması gerektiği ve yalnız başlarına asla uzaklaşmaması ve tanımadıkları kişiler ile konuşup onlara inanmaması yer almaktadır. Masal oku kategorimiz ile çocuğunuzun gelişime destek olabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Altın Heybe
Altın Heybe Hikayesi
Elmas Nine Masalı
Elmas Nine Hikayesi
Bülbül İle Karga
Bülbül İle Karga Hikayesi
Fareler Kurultayı
Fareler Kurultayı Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.