Parktaki Çiçekler Hikayesi

Parktaki Çiçekler Masalı

Abone Ol google news

Parktaki çiçekler masalı, Zamanın birinde, çocuğun biri öğrencisi olduğu öğretmene hediye almak istemiş. Okulda olduğu süre boyunca ne almak istediği hakkında sürekli düşünmüş ama herhangi bir şey bulamamış. Bu kararsızlığın verdiği üzüntü ile çocuk evine doğru yola çıkmış.

Yol üstünde karşılaştığı tanıdık bir kokuya denk gelmiş. Çocuk, şaşkınlık ile birlikte bu tanıdık kokunun öğretmeninin saçlarının kokusuyla benzer olduğunu fark etmiş ve kokunun izine düşmüş. Biraz ilerledikten sonra bu güzel koku parkın tam ortasında sıra sıra dizilmiş çiçeklerden geldiğini anlamış ve ‘’ne güzel kokuyor bu parktaki çiçekler. Yoksa öğretmenim saçlarını bu çiçeklerden yapılan şampuanlardan mı yıkıyor da onun da saçları böyle güzel kokuyor!’’ diye düşünmüş.

Bu düşüncenin ardından o esnada toplayabileceği kadar çiçeği kopartıp, toplamış. Nihayet alacağı hediyeyi yol üstünde hiç ummadığı şekilde bulan çocuk, heyecanlı bir şekilde evine varıp ertesi gün olmasını beklemiş. Sabah uyanınca çocuk kahvaltısını yaptıktan sonra, seke seke elindeki çiçek ile okulun yolunu tutmuş. Çocuk, öğretmenine ilk defa hediye vereceği için çok mutluymuş. Sınıfa girdikten sonra heyecanla ‘’Öğretmenim, öğretmenim! Aynı sizin saçlarınız gibi kokan bir çiçek buldum. Onu size getirdim ki; şampuanınza koyup daha çok bu çiçekten kokun diye!’’ demiş.

Öğretmen şaşkınlıkla çocuğun elindeki çiçeğe bakmış ve çiceği alıp koklamış. Ardından öğretmen teşekkür etmiş ancak çiçeklerin koparılmaması gerektiğini söylemiş. Çocuk bu tepkinin ardından yanlış bir şey yaptığını fark etmış ve üzülmüş. Öğrencisinin üzüldüğünü gören öğretmen: ‘’bir daha yapmamak şartıyla bunu belki telafi edebiliriz.’’ demiş.

Hatasının geri döndürülebilecek olması çocuğu heyecanlandırmış. Sonrasında öğretmen öğrencisinden bir pet şişe istemiş, çocuk şişeyi getirmiş ve öğretmen bu şişeyi alarak içini su ile doldurmuş. Su ile dolu olan şişenin içine çiçeği koymuş ve çiçeğin tekrardan filizlenmesini beklemiş. Birkaç gün sonra çiçek tekrar filizlenip canlanınca öğretmen ve öğrencisi birlikte o parka gitmişler ve filizlenen çiçeği parktaki çiçeklerin yanına ekmişler.

Aradan birkaç zaman geçtikten sonra, öğretmen bütün sınıfı parka çıkartmış. Biraz gezdikten sonra birlikte çiçek ektiği öğrencisini yanına çağırarak çiçekleri gösterip: ‘’Bak gördün mü? Yerinde ve arkadaşların yanında ne kadar da güzel duruyor. Çiçekler de birer canlıdırlar, eğer onları koparırsak canları yanar ve diğer çiçeklerden ayrı kaldıkları için üzülüp, solarlar.’’ demiş. Öğretmeninin konuşmasında bir hayli etkilenen çocuk, bir daha herhangi bir çiçeğe asla zarar vermemiş.

Minik Ninni Perisi MasalıRüzgâroğlu MasalıMasal Battaniyesi Hikayesi


Benzer İçerikler

Yanında Eşek Bulundursun!
Yanında Eşek Bulundursun Hikayesi
Kurt Baba
Kurt Baba Hikayesi
Mutlu Su Aygırı Masalı Oku
Mutlu Su Aygırı: Neşeli Arkadaşlık Maceraları
Kanatlı Kediler Masalı
Kanatlı Kediler Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.